2012 ÖMMS Tercih Kılavuzu

Özürlü memur yerleştirmek için 2012 ÖMMS tercik kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandı.Kılavuzlara aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

ÖMSS-2012 Tercih Kılavuzu (11.07.2012) (TIKLAYINIZ)

ÖMSS-2012 Tercih Kılavuzu (11.07.2012) (TIKLAYINIZ) (Alternatif Link)

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur YerleştirmeTercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzeretercih yapılabilecek kadrolar yer alacak.

Adayların kılavuzda yer alan kadrolardan tercihyapabilmeleri için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girmiş, ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanlarını almış olmaları ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapmış olmaları gerekecek.

Adaylar tercihlerini, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Etiketler: , , , , , , , ,

3 comments

  1. arkadaşlar ben tercih yapamadım acaba bir dahaki tercih ne zaman bilen varsa yazsın

  2. merve gençer

    bilmiyorum.valla bende tercihlerin ne zaman yapılacak.

  3. hepsi yalan hepsi sahte

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>