2013/2014 KYK Burs Başvurusu

Adaylar üniversite sınavı açıklandıktan sonra burs bulma telaşına düşer genellikle.Hatta internette detaylı arama yapar, akrabalarına tanıdıklarına sorar burs olayını.Genelde tanıdığı falan yoksa mecbur devlet bursuna başvurur.

Başvuruda aranan şartlar tam olarak hala bilinmese de kimine burs kimine de kredi çıkar.Kredi geri ödemeli olduğu için kredi alacak adaylar ilerde iş bulup bulmama kaygısıyla almak istemeyebilirler.Maddi yönden okurken sıkıntı çekecekse öğrenci alır genelde krediyi.

2013/2014 eğitim yılı için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi sonuçları 26 Kasım 2013 tarihinde açıklanacak.

fft99_mf3421655Ara Sınıfların KYK Başvuruları:

Halen bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencileri 2013-2014 başvuruları için 02 Temmuz – 05 Ağustos 2013 tarihleri arasında işlemlerini halletmelidirler.

Yeni Üniversiteye Başlayanların ( Yeni Kayıt) Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları:

Üniversiteyi yeni kazananlar için KYK Burs, Kredi ve Yurt başvuruları üniversite yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ilan edilmesinin hemen ardından başladı. 2013-2014 Öğretim yılı için KYK başvuruları 17 Ağustos-28 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacak.

Bu yazıda 2013 yılı için KYK Burs, Kredi ve Yurt başvurularının ne zaman yapıldığını öğreneceksiniz. Başvuru tarihleri KYK’ın yapmış olduğu duyurulardan derlenmiştir.

Etiketler: , , , ,

2 comments

  1. pekı bn suan kredı alıyorum bu sene bida başvurabilir miyiz başbakanlık bursu alabilmek için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>