Önlisans Mezunu Emniyet Personeli için Politam Programı Duyurusu 2011

Atatürk Üniversitesi ile Polis Akademisi arasında yapılan protokole göre önlisans diplomasına sahip, halen emniyethizmetleri sınıfında çalışan ve alanlarıyla ilgili lisans düzeyinde eğitim almak isteyen emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak POLİTAM programı açılmıştır. Programın yıllık ücreti 1200 TL olup, programa kayıt yaptıracak olan öğrenciler 12 ay boyunca 100’er TL ödeyeceklerdir.

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programına ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının 2011-2012 eğitim-öğretim yılı ön kayıt işlemleri bu kılavuzda belirtilen esaslara göre yapılacaktır

Programın Açılması

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM); Üniversitemiz ile Polis Akademisi Başkanlığı arasında 25.02.2011 tarihinde imzalanan “Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ile Polis Akademisi Başkanlığı Arasında Düzenlenen Güvenlik Eğitim-Öğretimi ve İşbirliği Protokolü” ne dayanılarak; önlisans diplomasına sahip, halen emniyet hizmetleri sınıfında çalışan ve alanlarıyla ilgili lisans düzeyinde eğitim almak isteyen emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak açılmış bir programdır.

Programın Amacı

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM)’nın amacı; Emniyet hizmetleri sınıfında çalışanlara, yaşam boyu öğrenim ilkeleri çerçevesinde mesleki gelişimi destekleyen bir öğrenme süreci imkânı verip, zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde, sahip oldukları yaşam standartlarından ve çalışma şartlarından ödün vermeden bir öğrenme sürecine dâhil olmalarını sağlamaktır

Öğrenci Alımı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı nezdinde sürdürülen çalışmalar sonucunda uygun görülmesi halinde programa 2011-2012 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında öğrenci alınarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanılması planlanmaktadır.

Programın Yürütülmesi

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM), Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine bağlı olarak, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde bu Protokolde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecektir

Genel Bilgiler

Program, çoklu öğretim uygulamalarını içeren bilgi teknolojilerine dayalı “uzaktan eğitim” yöntemiyle, iki yıllık kredili bir lisans tamamlama programı olarak yarıyıl esasına göre yürütülecektir.

Program süresince yürütülecek eğitim-öğretim faaliyetlerine bağlı olarak gerçekleştirilecek olan ders kayıt işlemleri, sınavlar, sınavların değerlendirilmesi, öğrenci başarı durumu ve mezuniyet ile ilgili esaslar konu ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesinin konu ile ilgili mevzuat hükümlerine göre yürütülecektir

DERSLER

Program Ücreti

Programın yıllık ücreti 1200 TL olup, programa kayıt yaptıracak olan öğrenciler 12 ay boyunca 100’er TL ödeyeceklerdir.

ÖN KAYIT BAŞVURUSU

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM) için ön kayıtlar başlamıştır. Bu programa; önlisans diplomasına sahip ve emniyet hizmetleri sınıfında görev yapanlar kayıt yaptırabileceklerdir.

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programına Ön Kayıt Yaptırmak İçin Tıklayınız.

KILAVUZ

 

Etiketler: , , , , , , , ,

18 comments

 1. herzamanki gibi yine emniyet müdürlerinin çıkarları doğrultusunda hazırlanmış bir program 1200 tl verdikten istediğim üniversitede okuruz zaten bir şeyide parasız karşılıksız yapsınlar nerdeyse emniyete girişlerde bile bizden para alacaklar normal açık öğretim 400 tl yıllık bu program 1200 tl hiçbir polis buna yazılmaz zaten çoğumuz 4 yıllık fakülteye devam ediyoruz buna hiç gerek yok ancak makul bir fiyat olsaydı belki

 2. ücreti çok biraz makul ücret olursa kayıt yaptırabiliriz

 3. bizler polis memuru olarak kadro derecemiz 3 aşağı inmediği için bunun bize bir faydası olmaz.4 yıllık okul mezunu olduğumuzda kadro derecemiz 3 aşağı inecekmi?. bununla ilgili bir çalışma varmı.zaten çalışırken derece kadromuz 1/4 inmekte ama kadro derecemiz inmiyor.mezun olursak inecek mi? plan bütçe komisyonuna birkaç sefer dilekçe gönderdik. astsubaylara tanınmış olan hakların polis memurlarına da tanınması yönünde ama herhangi bir gelişme olmadı.bununla ilgili bir çalışma varmı teşekkürler.

 4. Bizlere bu imkanı tanıyan yetkililere önce teşekkürlerimi sunarım.Ders başın alınan bu krediler çok yüksek olup.yarıya indirilmesini arz ederim.Kadro derecem zaten 3 maaş 1/4 alıyorum emeklilikde bizim isimize yarar rmı?teşekkürler.

 5. kesin kayıt tarihi ne zaman politam ın bile varsa yardımcı olabilir mi

 6. Gerçektende çok pahalı rakam 1/3 inmeli aksi taktirde eğitimin ticari yönlü olduğu düşünülüyor, Gerçi anlaşma yapılmış bari geçme garantili olsa işten güçten zaman bulamayan memur zorlanmasa, okulun uzamış olduğunu düşünmek maddi açıdan ve manevi açıdan insanı etkiler doğrusu…Bide sınav nasıl ve nerede olacak bakalım!

 7. arkadaşlar kesin kayıt tarihini bilen ve paranın hangi bankaya yatırılacağını bilen yok mu

 8. Gerçek kayıtlar 05 Eylül 09 Eylül arası yapılacak.

 9. peki parayı hangi bankaya yatıracağız bilgisi olan var mı?

 10. arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
  kayıtlar 7 eylülde başladı gerekli evraklar en geç 16 eylülde erzurumda olacak şekilde yurtiçi kargoyla gönderilecek (anlaşma olduğu için 3 tl)
  para yatırmaya gelince vakıf banka gidiyorsunuz tc kimlik numarasını söylüyorsunuz ya da bankanın internet sitesinden ödemeler bölümünde üniversite harçları kısmı var orada atatürk üniversitesine tıklayın gelen pencerede tc kimlik no yazdığınızda yatırmanız gereken miktar orada yazıyor o şekilde yatıracaksınız.
  Sınavlar internet üzerinden olacak dersleride internet üzerinden takip edeceksiniz.
  Bu programla ilgili ne düşündüler neye dayanarak böyle bir lisans tamamlama programı başlattılar bilemiyorum fakat benim düşüncem şu akademi boş yere böyle bir anlaşma yapıyosa mutlaka bi düşüncesi olmalı yani mezun olacak arkadaşlarla ilgili bi projesi varki böyle bir program anlaşması yapmış. Mezun olana elbetteki sen amirsin sen müdürsün demeyecek ama mutlaka ileriye dönük bir planları var. 500-600 tl üniversite harcı olurken bunun bu kadar pahalı olmasının sebebide herşeyin internet üzerinden yapılıyor olması belki mezun olunca yeterlilik sınavı gibi bi sınav yapılabilir olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Yani mezun olmadan önceki son bi genel sınavı belirlenen bi tarihte belirlenen bir yerde yapabilirler.

 11. kayıt içim ne evraklar gerekli???

 12. tamamda bu 4 yıllığa tamamlayınca komiserliğe girme şansımız oluyormu yani öyle bir yol açılıyormu bize, eğer bu yoksa bunu okumakta boş, arkadaşların dediği gibi açık öğretim bize yeterlidir…

 13. ön lisans olarak sadece polis meslek yüksek okulu olması mı gerekiyor başka bölümler olmuyor mu

 14. şerafettin gürkaş

  yorumlara aynen katılıyorum. ancak dersler okunabilir olması iyi..fakat fiat yarı yarıya indirilirse okula kaydı yaptırma oranı çok yükselecektir.

 15. yıldırım

  ücretler çok fazla ücretler yarıya inerse iyi olur bu konuda bir çalışma olursa memnun olurum makul bir fiyat olursa kayıt yaptıracağım. bütün arkadaşlar fiyatlardan rahatsız bilgilerininze

 16. merhaba,
  bazı arkadaşlarımız konuya o kadar sığ bakmış ki , utandım…bu eğitimle kendime ne katabilirim, hangi eksiklerimi giderebilirim ve hizmet kalitemi ne kadar artırabilirim, aldığım maaşın hakkını nasıl daha iyi verebilirim diyin bi de arkadaş ya..yok assubay şöyle , hemşire böyle, yok 4/1 yok kaçın kaçı…tamam bunlarda lazım da , yerine zamanına açısına göre dile getirelim… bu biraz domuz avına saçmayla gitmeye benziyor…alakasız ortamda alakasız paylaşım, sonuç getirmeyeceği gibi itici bir tablo oluşturuyor.. tamam derece kademe açısından haksızlık varsa ekleyip belgesi dilekçe ile meclise oraya buraya neyse konusu alakalı yerlere başvurulsun ama enerji, bilgi alakasız ortamlarda boşa harcanmasın demek istiyorum…herşeyin en iyisine insan layık her kurumun her memuru…kaba olduysam kusura bakmayın.. iyi çalışmalar herkese..

 17. Arkadaşlar, ders kitaplarını nereden temin edebilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>