Emniyet 30 Bin Koruma Memuru Alımı Şartları

koruma-memuruEmniyet 30 bin koruma memur alımı yapacağını açıkladı. 30000 koruma memur alım şartları ise belirlendi. Umarız şartlar arasına torpili de yerleştirmez. Peki bu mümkün mü? Asla!

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak 30 bin koruma memurunda fiziki şartlar ön plana çıkıyor.

LİSE MEZUNLARI DA OLABİLİYOR

Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek. Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak. Yetkililer kanunun Tbmm’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildirdi.

ARANAN KRİTERLER AÇIKLANDI

Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1.72 metre, kız adayların ise en az 1.68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da, ön lisans ve üniversite mezunları da başvurabilecek. Koruma memurları, 7′nci yılda polisliğe geçebilecek. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları, silahlı olarak görev yapacak.

STADYUMLARDA, ÜNİVERSİTELERDE ÇALIŞACAK

Tüm koruma hizmetlerinin bu memurların görev alanı içinde olduğunu aktaran yetkililer, Tbmm, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda koruma memuru bulunmayacağını söyledi. Uygulamayla koruma memurları stadyumlar ve üniversiteler ile öğrenci yurtlarında güvenliği sağlayacak. Delil toplama yetkileri olacak.

Etiketler: , , , , ,

11 comments

 1. recep arslan

  Herşeyin ozelleştiği gunumuzde devletin koruma memuru alması çok saçma. Madem devlet yapacak bu işi ozel guvenlik neyin nesi.

 2. ben almanyadan yaziyorum abim icin sormak istedim 1982 dogumlu lise mezunu 1.85 boyunda guwenlik sertfikasi war ama nereye baswuru yapmali yada bu sartlar uygunmudur ne zamana kaar basvuru yapilmalidir

 3. Başvurular ne zaman önlisans mezunlarında kpss puan turu kaç olacak

 4. Tamam alım var ama tarih fılan yazmıyor bızı de bılgılendırsenız sevınırız hemde e.g.m gıdıyorum bılgım yok deyım gonderıyor her znm ınt bakamıyoruz ama tarıh verırlerse gayet ıyı olur ona gore ısımızı gucumuzu kalıcak yerımızı ayarlabılırım.. kolat gelsın..!!

 5. 25 yaş çok erken.bu konuda deneyimli olupta 25 in üstünde olan binlerce insan var.Yetkililerin yaş sınırının en azından 30 olarak düşünmelerinde yarar görüyorum.

 6. yaş sınırının en azından 30 olarak düşünmelerinde yarar görüyorum.

 7. BASVURU TARIHI NEZAMAN ACABA YA BILEN VARMI ARKADASLAR

 8. selm oncelıkle herkese benım kucuklugumde hayalım polıslıktı olmadı kısmet sımdı saglıkcıyım ama sılah ettıgım meragım vardı onada gıttım lutfen turkıye sesımı duysun boydan ve yasta kaybedıyoruz lurtfen hayalımızızın gercekles

  selm kucuklugumden berı hayalım polıslıktı .AmA OLMdı boydan kaybetıtım sımdıde yas ve boy sınırı koydunuz lutfen ısteyen kısılerın hayalı gerceklesmesı sızlerın elınızde yası uzatın boyuda ındırın lutfen hayalarımızın gelecegı sızlerın elınızde vatan ıcın canım feda 24 saatama hayalım gerceklessın

 9. polıslık meslegı hayalımın gerceklesmesı sızlerın elısınde lutfen vatana caım kurban olsun bu dunyada hayalım gerceklesmese dıger dunyada hayalım gerceklesır burdan boydan yastan kaybedııyom

 10. başvurular ne zaman yapılacak acaba öğrene bilirmiyim lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>