Sağlık Bakanlığı KPSS 2012/4 3 Bin 50 Sözleşmeli Personel Alımı 2012

Sağlık Bakanlığı KPSS 2012/4 Tercih işlemleriile sözleşmeli 3 bin 50 personel alacak.

KPSS-2012/4 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer alacak, sınavla ilgili KPSS-2012/4 Tercih Kılavuzu, 6-11 Haziran 2012 tarihleriarasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internetadresinden yayımlanacak.

Adaylar tercihlerini 6-11 Haziran 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar, ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

764 kontenjanla ebe, 737 kontenjanla hemşire ve 440 kontenjanla acil tıp teknisyenlerinin ilk üç sırayı oluşturuyor.

Etiketler: , , , , , ,

11 comments

 1. biyomedikalci

  evet kadrolar açıklandı ve bir tane biyomedikal teknikeri alımı yapılmadı sağlık bakanlığı bu bölümü kapatsın alım yapılmayacaksa

 2. biyomedikalci2

  evet şu kadroların içinde 1 tane bile biyomedikal teknikeri alınmayacaksa biz (biyomedikalciler) 2 yıl boşunamı gitti.sesimizi duyuralım biyomedikalciler sizlere sesleniyorum…

 3. biyomedikal lisesi

  birader sen 2 ıl okudun biz lisede 4 yıl görüyoz

 4. biyomedikalci2

  git kendini boğaz köprüsünden at.sen boşuna yaşıon.

 5. Bİyomedikalci T.

  :) Ben sadece gülüyorum çünkü devlet bizi eşek yerine koyuyor.
  Eşek olursa semer vuran çok olur misali bu Bakandan bi iş çıkmaz

 6. türküye de o kadar çok hastahane lup bu kada r az biyomedikalci almalarına anlam veremiyorum…o kad r da ihtiyaç oldugu halde almıyorlar.

 7. Ahmet Gündüz

  Kardeşim almayacaksanız bu milleti neden enayi yerine koyup 2 yıl okutturuyorsunuz bu haksızlık neden.?

 8. arkdaşlar 23 eylülde ortöğrtm kpss sınvna girdm 73 puanım var ilk atamalarda atanabilirmiyim bölümm hemşirelik

 9. sağlık bakanlığı biyomedikal bölümünden alım yapsın artık.nereye kadar bekleyeceğiz 2 yıllık odyometris bölümünden bile hatırı sayılı personel alımı yapılırken neden biyomedikal bölümünden alım yapılamıyor.Sorun teknik bölüm olmasından kaynaklanıyorsa o zaman bu bölümü kapatsınlar yada sağlık bölümü kapsamına alsınlar.Yıllardır sağlık bakanlığı alım yapmıyor sadece üniversite hastaneleri alım yapıyorki onunda sayısı düşük. o zamanda hababam 85 üstü alırsan belki atanırsın.normal sağlık myo bölüm mezunlarının 70′lerle atandığını görmek sadece benim değil belki birçok biyomedikal mezunun zoruna gidiyordur.shmyo mezunları atansın onlarında hakkıdır karşı değilim sözüm sağlık bakanlığına artık biyomedikali görsünler ve atama yapsınlar.biyomedikal bölüm mezunu arkadaşlara tavsiyem hergün başbakanlığa ve sağlık bakanlığına mail atsınlar sesimizi duyurmalıyız yoksa daha çok bekliyecez….

 10. ya arkadaşlar bu devlet biyomedikal bölümünden alım yapmıyor o zaman bu bölümü üniversitelerde neden açmış…….
  bir de ben biyomedikal mezunuyum şimdi nereyi tercih edeceğim……?

 11. orhan arslan

  arkadaşlar ben 2004 biyomedikal mezunuyum o günden beri biyomedilal bölümünden alım yapılmadı.biz üniversitede geçen yıllarımız boşuna gitti derken lisede biyomedikal bölümü kardeşlerimizin durumu daha vahim…Aslında çoğu hastanede böyle bir teknik eleman açığı bulunmakta. devletin böyle bir bölüm açıp elemanı önce yetiştirip sonrada dışarıda bırakıp almaması hem devleti sıkıntıya sokmuş hemde bizleri mağdur etmiştir.bu bölümden mezun olan çoğu arkadaşlarımız ise bölümlerinde iş bulamayıp mesleklerini değiştirmiştir.madem bu bölümde böyle bir sıkıntı varsa niye hala bu bölümlere öğrenci alınıyor merak konusu…acilen bu ve bunun gibi bölümlere bir çözüm bulunması lazım. burdan tüm yetkili birimlere duyurulur..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>