TARGEL 2.500 Personel Alımı 2012

TARGEL(Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi) kapsamında 2012 yılında 2500 personel alacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TARGEL) kapsamında, gerekli iznin alınması durumunda 2012 yılında 2 bin 500 personel alımı yapılmasının planladığı bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2003 yılından bu yana TARGEL projesikapsamında yapılan alımlar da dahil olmak üzere, 10 bin 61 ziraat mühendisi ve 5 bin 147 veteriner hekimin istihdam edildiği belirtildi.

Bunlardan 3 bin 18 ziraat mühendisi ile 1.622 veteriner hekimin 2011 yılı içerisinde alındığı belirtilen açıklamada, ”Bakanlığımızda halen 16 bin 481 ziraat mühendisi ve 6 bin 18 veteriner hekim çalıştığı göz önüne alındığında bu sayıların azımsanmayacak miktarda olduğu görülecektir. TARGEL projesi kapsamında ilgili kurumlardan gerekli iznin alınması halinde 2012 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alım işlemleri yapılması planlanmaktadır” denildi.

Etiketler: , , ,

12 comments

 1. nedir bu yav. Milletle dalga mı geçiliyor. Bır zamanlar ziraatcıları öğretmen yaptılar. Şimdide öğretmene ihtıyac yokmuş gibi hazinenın paralarını zirzibil bakanliğına yatmaya adam alsınlar. Yetér

 2. bu 2500 personel memur alımımlarında genel lise çıkışlı bizlerinde evrak işlerini yürütmek için kadrosu varmı?sonuçta bizlerde kpss sınavına giriyoruz hep meslek lisesi çıkışlılarına kadro açılıyor biz hep unutuluyoruz zaten 2yıldır tarım bakanlıgı memur almamıs bari bu sene şans verin.

 3. tarım bakanlıgı ne zaman zıraat teknıkeri alacak ne zaman bosuna mı okuduk biz =(

 4. sayın bakanım

  hep çok fazla sayıda ziraat mühendisis alıyorsunuz ziraat teknikeri ise tek tük
  fazla sayıda her ziraat mühendisinin yanına ziraat teknikeri alınmasını talep ediyorum

 5. 11 yıldır atanmayı bekliyoruz.ne olur biran önce şu alımları yapın.sayın bakanımız sesimizi duyun.çocuklarım hergün dua ediyor.yeter artık

 6. çok fazla ziraat mühendisi almadılar halen arkadaşlarımla bekliyoruz işsiziz.Allah herkesin emeğinin karşılığını versin inşallah

 7. Sayın bakanım :
  Allah rızası için şu atama tarihlerini belirleyin .Aamaları beklemekten başka bir iş yapamıyoruz.bize umut bağlayan insanların umutları tükendi biz sabrediyoruz.
  biiyorum boşuna okumadım ( buna bir tek ben inanıyorum).
  ükemin bana benim ona ihtiyacım var .
  saygıarımla

 8. işsiz tekniker

  zirrat teknikeri bölümü diye bölüm var. Ben bu bölümü okudum ama ne işe yarayacağımı bilmiyorum. hangi kurumda çalışacam nasıl çalışacam çalışma kriterleri neler fikri olan varsa söylesin. bu bölüm sadece sözde var özde yok durmak yok işsiz mezunlara devam. sevgili bakan. allahtan bize hayır gelsin……..!

 9. umarım sesimi duyan olur… ben ziraat teknikeriyim ve mesleğimi çok seviyorum ama işim yok lütfen kadro açın bizlerede iş imkanı sağlayın. sahip çıkın bize hiç kolay okumadık… bakanım ne olur duy sesimizi 1yada 2 kişi atıyorsun ama 81 il var vebu illerinde ilçeleri köyleri var… bunu gözardı etmeyin bize yardımcı olun lütfen…

 10. aralıkta targel ataması var mı?lütfen bilgisi olan yazsın

 11. aralık sonuna geliyoruz artık açıklayın şu targel alım tarihini.bu alım yüzünden başka iş yapamaz oldum.tarihi bilen varsa yardımcı olsun ltfn.

 12. organik deyip geçiliyor bunları yapacak mezunlar ise ataması yokk diyecek bişeyde yok…yapacak tek şey allaha dua etmek.Rabbim tüm işsizlere iş versin:))))))))))))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>