Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Çevre Bakanlığı Lise Mezunu Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak

Çevre Bakanlığı yaptığı duyuru ile KPSS puanını baz alarak temizlik personeli alımı yapacağını, resmi olarak duyurdu. Başvuru tarihlerinin 13-24 Mart olarak belirlendiği açıklandı.

Çevre Bakanlığı Lise Mezunu Temizlik Görevlisi Alımına ilişkin yaptığı açıklamada KPSS puanının baz alınacağını belirtti. Çevre Bakanlığı kapsamında yer alan İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulan ilanda; 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına ilişkin olarak eksikliğin giderilmesiyle alakalı bir alım yapılacağı duyuruldu. Duyurulan alımda ise 3 kadın, 3 erkek olmak üzere toplam 6 (altı) kişinin istihdam edileceği haberi verildi.

Alımdaki Şartlar Nelerdir?

Çevre Bakanlığı’nın yapacağı alıma ilişkin şartların başında Türk vatandaşı almak geliyor. Adayın; (erkekler için) askerlik ile alakalı bir sorun yaşamaması, hakkında herhangi suça ilişkin bir hükmün bulunmaması, görevini yapmakla alakalı fiziksel ve zihinsel olarak bir engel olmaması, 18 yaşından büyük ve 35 yaşından küçük olması gibi şartlar, gereklilikleri arasında bulunuyor.

KPSS Hangi Puan Türünde Hangi Puanla Başvuru Yapılacak?

Çevre Bakanlığı Lise Mezunu Temizlik Görevlisi Alımına ilişkin olarak KPSSP94 puan türünün geçerli olduğu gelen bilgiler arasında bulunuyor. Bu puan türünde minimum 60 puan alan adaylar başvuru yapabilecekler.

Başvurular Ne Zaman ve Ne Şekilde Yapılacak?

Başvurular 13 Mart tarihinde başlayacak. Başvuru ekranı açılınca ve gerekli bilgiler tam olarak belirlenince tüm detaylara sitemizden ulaşabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu