Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzmanı Yardımcısı Sınavı Detayları Duyuruldu!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzmanı Yardımcısı Sınavı ile ilgili detaylar açıklandı. 40 personelin alımının yapılacağı sınav; sözlü ve yazılı olarak gerçekleşecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzmanı Yardımcısı Sınavı ile ilgili yapılan açıklamaya göre sınav yazılı ve sözlü olarak gerçekleştirilecek. 40 kişinin istihdam edileceği ilana çağrılacak kişi sayısı ise kadro sayısının 20 katı olarak belirlendi.

Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

Sınava girişle alakalı genel şartlar şu şekilde belirtildi;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü (01 Ocak 2023) itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular başvurabilir).

3) ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak ve aşağıdaki tabloda yer alan öğrenim dalları itibariyle belirlenen puan türlerinden asgari 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla giriş sınav duyurusunda yer alan usulle belirlenen sayıda aday arasına girmiş olmak.

Sınav Başvuruları Nerede ve Ne Zaman Gerçekleşecek?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzmanı Yardımcısı Sınavı 7 Nisan 2023 Cuma günü saat 08.00’de başlayıp, 14 Nisan 2023 Cuma günü saat 23.59’da sona erecek. Adaylar başvurularını, e-Devlet üzerinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecek. E-posta veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Ne Zaman Gerçekleşecek?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzmanı Yardımcısı Sınavının yazılı aşaması, 06 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da Ankara Üniversitesi Yerleşkelerinde yapılacak.

Yazılı Sınav Konuları Neler?

Belirtilen ilandaki açıklamalara göre yazılı sınav çoktan seçmeli şekilde yapılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu