Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Diyanet İşleri Başkanlığı 80 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Diyanet İşleri Başkanlığı 80 Sözleşmeli Personel alımına dair tüm detayları web sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Buna göre son başvuru tarihi 20 Mart 2023 olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı; 2022 yılı KPSS / B Grubu puanına göre 80 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Buna göre web sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada; hangi departmanlara, kaç personelin alınacağı ile alakalı detayları da belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personeller Hangi Birimlere Alınacak?

 

Yapılan açıklamalara göre; Temizlik Destek Personeli (48), Bulaşık Destek Personeli (6), Sıhhi Tesisatçı (1), Garson (2), Bahçe Bakım Elemanı (2), Marangoz (1), Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi (20) olacak şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı 80 sözleşmeli personel alımının detaylarını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımına Başvuru Şartları Nelerdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre başvuru şartları şu şekildedir;

  • 658 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi (A) bendinde belirtilen şartları taşımak
  • Erkek adaylar için askerlik durumunun teşkil etmeyeceği bir seviyede bulunmak
  • 2022 yılı KPSS / B grubuna ilişkin ön lisansta KPSSP93; ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünde 50 puan almış olmak
  • Son başvuru tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak
  • Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Vardiyalı ve tam zamanlı çalışmaya engel olacak bir durumu bulunmamak

Personel Alımı Başvuru İşlemleri Nasıl Gerçekleşecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı duyurunun ardından başvuru safhaları ile alakalı detayları da yine web sitesi üzerinden belirtti. Bu açıklamalara göre;

1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 06.03.2023-20.03.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır.

2. Ön lisans ve ortaöğrenim mezunu adayların öğrenim durumları elektronik ortamda tespit edilecektir.

3. Yükseköğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir.

4. Ortaöğrenim bilgileri, ilgili kurumların elektronik ortamlarında bulunmayan adaylar ortaöğrenim bilgilerini başvuru ekranındaki alanlara manuel olarak girecek ve öğrenimine ilişkin belgeyi başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir.

5. Adaylar “Başvuru Şartları” bölümünde istenilen belgeyi/sertifikayı/ tecrübe şartı aranan unvan için gerekli olan SGK hizmet döküm belgesini başvuru ekranındaki ilgili bölüme pdf formatında yükleyeceklerdir.

6. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

7. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

8. Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmişlerini yazacaklardır.

9. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden açıklamış olduğu bilgilere göre ilgili ilana başvurular 20 Mart 2023 mesai bitimine kadar yapılabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu