Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Tarsus Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak 

Tarsus Üniversitesi 35 tane sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Başvuru için son tarih ise 27 Mart 2023 olarak duyuruldu. 

Tarsus Üniversitesi sözleşmeli personel alacak. Alımlara ilişkin detaylar Tarsus Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklandı. İşte detaylar…

Tarsus Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklama;

Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına uygun olarak, Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 2022 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınarak sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu amaçla, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde belirtilen pozisyonlar için sözleşmeli personel aranıyor. 

Başvuracak Adaylarda Aranan Genel ve Özel Şartları 

Genel ve özel şartlar şu şekildedir; 

  • Başvuru yapacak olan önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi) mezunları için ise 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların bu sınavda en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. 
  • Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecekler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre belirli şartları taşımalıdır. Bu kişiler, 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen hükümler uyarınca, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı davranmaları durumunda sözleşmelerinin feshedilmesi veya tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl boyunca kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. 
  • Başvuracak adaylar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için.) 
  • Yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olan adayların, bu ilanda aranan öğrenim durumuna ilişkin denklik belgelerini Kariyer Kapısı’ndaki başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altındaki “Denklik Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir. 

Personel Alımına Başvuru Şekli 

Başvurular, ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) e-Devlet üzerinden “Tarsus Üniversitesi- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti ya da “Kariyer Kapısı” internet sitesi üzerinden yapılacaktır.  

Şahsen başvurular kabul edilmeyecektir ve posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar geçersiz sayılacaktır. Adaylar, ilanda yer alan pozisyonlardan sadece birine başvuruda bulunabileceklerdir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu