Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

TÜRASAS 12 Daimi Personel Alacağı Haberini Yayımladı

TÜRASAS 12 Daimi Personel alımı yapacağını resmi olarak yayımladı. Sakarya Bölge Müdürlüğü'nde görevlendirilecek personeller İŞKUR üzerinden işe alınacaklar.

TÜRASAS 12 Daimi Personel alımına ilişkin yapılan açıklamayla birlikte detaylar da netlik kazandı. Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde görevlendirilecek olan 12 daimi personel; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 4857 sayılı İş Kanununa tabi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılacaktır.

İlanın Genel Şartları Nelerdir?

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi’ne bağlı olarak istihdam edilecek olan adaydan beklenen şartlar da ilanda belirtilmiştir. Bu açıklamalara göre ilana başvuracak aday;

  • Herhangi bir kamu suçundan dolayı, affa uğramış olsa bile cezalı konumda olmamalı
  • SGK kurumlarından herhangi bir emeklilik, yaşlılık veya malullük maaşı almıyor olmalı
  • Askerlik ile ilişik kesilmiş olmalı (Erkek adaylar için)
  • 18 yaşından büyük ve/veya 30 yaşını henüz doldurmamış olmalı
  • Belirtilen eğitim düzeyine sahip olmalı
  • Görevini devamlı yapmasına engel olarak fiziki ve zihnen engel bir durum olmamalı.

Bu şartları karşılayan adaylar başvuru yaptıkları takdirde; gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılacak.

Başvurular Hangi Tarihler Arasında Olacak?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 13/03/2023- 17/03/2023 tarihleri arasında yapılacak. TÜRASAS 12 Daimi Personel ilanında her bir aday, internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecek. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, ön lisans mezunu olması şartıyla KPSS puanı ve sözlü sınav ile belirlenecek ve sözlü sınavlar Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde yapılacak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu