Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Türk Akreditasyon Kurumu 8 Personel Alacak! Alımlara İlişkin Detaylar…

Türk Akreditasyon Kurumu 8 personel alacak. Son başvuru tarihi 29 mart 2023

Türk Akreditasyon Kurumu 8 personel alacak. Personel alımları için yapılacak olan sınava ilişkin merak edilenler haberimizde yer alıyor. Son başvuru tarihi başvuru tarihi 29 mart 2023!

Sınava İlişkin Bilgiler

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddeleri olan Ek 23 ve Ek 27 ile Türk Akreditasyon Kurumu İnsan Kaynakları Yönetmeliği ve Türk Akreditasyon Kurumu Akreditasyon Uzmanlığı Yönetmeliği gereğince, 7 Akreditasyon Uzman Yardımcısı ve 1 İdari Personel pozisyonuna personel alımı yapacaktır. Alınacak personeller, idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilecektir. Personel alımı, sözlü giriş sınavı ile gerçekleştirilecektir.

Aranan Şartlar

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı pozisyonu için;

a) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin, ilan edilen (Tablo-1) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2021 veya 2022 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) ilan edilen (Tablo-1) puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmak.

İdari Personel Pozisyonu için;

a) İlan edilen (Tablo-2) bölümlerinden ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği onaylanmış yurt içi veya yurt dışı ön lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak,

b) Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) belirtilen puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almak.

Başvuruya İlişkin Diğer Detaylar

Giriş Sınavı Başvuru Tarihleri: 15 Mart 2023 – 2 Nisan 2023 tarihleri arasındadır.

Başvurular, yalnızca e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresi aracılığıyla yapılacaktır. Adaylar, yalnızca bir pozisyon için başvuruda bulunabilirler. Başvuru için gerekli bilgiler ve elektronik ortamda gönderilecek belge örnekleri şunlardır:

a) Yurtdışında eğitimini tamamlayan adayların aslı veya onaylı örneği olan diploma denklik belgesi,

b) Adayların mezuniyet belgelerinde yer alan öğrenim bölümü/programı adları, tablolarda yer almamasına rağmen eşdeğer olduğu kabul edilen mezuniyet bölümlerinin Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından onaylı eşdeğerlik belgesi,

c) Yazılı özgeçmiş.

SÖZLÜ GİRİŞ SINAVI, ÖĞRENİM DALLARI VE KONTENJANLARI

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu