Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı için İlan Yayınladı! Kadro Sayısı 20 Kişi

20 sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 27 Mart 2023. 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan yayınladı. İlana ilişkin Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin rektörlüğünden gelen açıklama şu şekilde;

Üniversitemiz, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesi (B) fıkrası uyarınca sözleşmeli personel çalıştırmak için harekete geçiyor. Tam zamanlı olarak istihdam edilecek olan sözleşmeli personel, öğrenim düzeyi ve KPSS (B) grubu puan sırasına göre belirlenecek. Üniversitemiz Rektörlüğü’ne bağlı birimlerde çalışacak olan 20 sözleşmeli personelin ücretleri özel bütçeden karşılanacak. 20 sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 27 Mart 2023. 

Sözleşmeli Personel için Başvuru Şekli ve Yeri  

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı için başvuru sürecini açıkladı. İlan, Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) şahsen başvuru yapılarak gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylar, eksiksiz ve ilan şartlarına uygun belgelerle başvuru yapmalıdır. Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belge içeren başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Başvuru yapmak isteyen adaylar, 4/B Sözleşmeli Personel Başvuru Formu’nu Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin resmî web sitesi http://www.ibu.edu.tr adresinden temin edebilirler. Başvuruların posta yoluyla yapılması kabul edilmeyecek ve değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Ancak, 6/2/2023 tarihinde yaşanan depremler sebebiyle olağanüstü hâl ilan edilen illerden başvuru yapmak isteyen adaylar, belgeleriyle birlikte posta yoluyla başvuru yapabilirler. Ancak postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde adayın başvurusu değerlendirmeye alınmayacak ve kişi herhangi bir hak iddia edemeyecektir. 

Sözleşmeli Personel için Başvuruda İstenen Belgeler 

 • Fotoğrafı yapıştırılmış ve imzalanmış sözleşmeli personel başvuru formu 
 • Öğrenim belgesinin fotokopisi 
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi 
 • KPSS Sonuç Belgesi Fotokopisi 
 • 1 adet fotoğraf 
 • Başvurulan pozisyona özel olarak istenmişse eğitim belgesi, sertifika veya sağlık raporu gibi belgelerin fotokopileri. 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi sözleşmeli personel alımı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi sözleşmeli personel alımı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi sözleşmeli personel alımı

Adaylarda Aranan Genel Şartlar 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları yerine getirmek ve göreve başlamasına engel bir durumu olmamak. 
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, sürekli bir şekilde görev yapmasına engel olabilecek bedensel veya zihinsel bir hastalığı olmamak. 
 • 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim mezunları için ise 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı almak. Ayrıca, aranan KPSS puan türlerinden en az 55 ve üzeri puan almak. 
 • Başvuru tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak. 
 • Başvuru yapılacak unvan için belirtilen nitelikleri ve genel/özel şartları aynı anda taşımak. 
 • İlan tarihi itibarıyla ilanda belirtilen sertifika ve belgelere sahip olmak. 
 • Nöbet usulü çalışmak için herhangi bir engeli bulunmamak. 
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi olmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ancak askerlik hizmetini tamamlamış ya da ertelemiş olmak. 
 • SGK’dan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almamak. 
 • KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuru yapamazlar. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu