Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Diyanet İşleri Başkanlığı Vekillerin Kadroya Geçiş Sınavı Müracaatları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Vekillerin Kadroya Geçiş Sınavı Müracaatları 13 Mart 2023 tarihi itibari ile başladı. Adaylar şahsen online ortamda başvurularını yapabilecek. İşte tüm detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı Vekillerin Kadroya Geçiş Sınavı Müracaatlarına ilişkin yapılacak açıklamada; Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında vekil imam-hatip ve vekil müezzinkayyım olarak görev yapan personelden 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’un geçici 20 nci maddesinde belirtilen şartları taşıyanların kadroya geçirilmesi için sözlü sınav yapılacaktır. ifadeleri kullanıldı. Buna göre Taşra Teşkilatına, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım atamalarının yapılacağı da belirtildi.

Başvuru Şartları Neler Olacak?

Adaylardan istenen şartlar;

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşıyor olmak

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartının ilgilisi konumda bulunmak

3. 28.11.2022 tarihinde vekil imam-hatip ve vekil müezzin-kayyım olarak görevli olmak

4. 2020 veya 2022 yılı KPSS’sinde KPSSP124, KPSSP123, KPSSP122 puan türlerinin herhangi birinden en az 50 puan almış olmak.

5. Görevlendirilen pozisyonda, görevi yapmaya engel herhangi bir durum barındırmamak olarak belirlenmiştir.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı Vekillerin Kadroya Geçiş Sınavı Müracaatları 13.03.2023 – 27.03.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak. Gerekli bilgilere ek olarak başvuru ekranında bulunan alana, adayın kendine dair bilgileri 1000 karakter sınırı ile de yazması bekleniyor.

Sınava İlişkin Duyurular Nereden Takip Edilecek?

Sınavla alakalı tüm gelişmeler Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinde bulunacak.

Sınav Yeri, Zamanı ve Şekli Nasıl Olacak?

Sınavların sözlü olarak Ankara, İstanbul (Anadolu) ve Kayseri’de yapılacağı açıklaması yapıldı. Adaylar, sözlü sınava girmek istedikleri sınav merkezini sınav başvuru ekranındaki ilgili kısımda tercih edecekler. Başvuruların onaylanmasının ardından, adayların sınav merkezi değişikliği talepleri geçersiz olacak ve dikkate alınmayacak. Sınav tarihi ise başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından ilan edilecek.

Yazışma Adresi Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA

Telefon (0312) 295 70 00

Fax (0312) 285 85 72

E-posta persis@diyanet.gov.tr

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu