Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Hakkari Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu

Hakkari Üniversitesi 20 sözleşmeli personel alacağı haberini verdi. Açıklanan şartları karşılayan en az lise mezunu adaylar için son başvuru tarihi ise 22 Mart 2023 olarak belirtildi.

Hakkari Üniversitesi; en az lise mezunu olacak şekilde 20 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversitenin yaptığı açıklamaya göre KPSS (B) puan türü dikkate alınarak belirlenen pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirilecek.

Hakkari Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Hangi Departmanlarda Çalışacak?

Üniversitenin yapmış olduğu son dakika açıklaması ile birlikte ilgili 20 personele hangi alanlarda istihdam sağlanacağı da belirtildi. Buna göre sözleşmeli personellerin unvanları ve nitelikleri şu şekilde listelendi.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
  • 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türünde uygun olması gerekmektedir.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
  • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kuramca tek taraflı olarak feshedilir.
  • Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak.
  • Büro Personeli ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olması.

Şartları karşıladığını düşünen adaylar; alım ilanının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından başvuru yapabilirler.

Başvuru Sırasında Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Hakkari Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel alımı esnasında gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanmaktadır;

1) Başvuru Formu
2) Nüfus Cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi
3) Diploma fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi
4) 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi
5) Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi
6) Adli Sicil Kaydı
7) Başvurulan unvanda isteniyor ise, iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/sertifika.
8) Detaylı Hizmet Dökümü (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkodlu belge oluştur
seçeneği kullanılmalı)

Başvurular Ne Şekilde Yapılacak?

Hakkari Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel alımı başvuruları şahsen ve posta yolu ile gerçekleşmektedir. Adaylar; ilan yayınlandıktan itibaren 15 gün içerisinde başvurularını direkt olarak gerçekleştirebilirler. Başvurular Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Merzan Malı. Küçük Sanayi Sitesi Arkası 433. Sokak No: 51 Merkez/Hakkari adresine yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu