Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Sakarya Karasu Belediyesi Zabıta Alımı

Sakarya Karasu Belediyesi zabıta alımı için ilan yayınladı. İş tecrübesi aranmıyor. 

Sakarya Karasu Belediyesi zabıta alımı için başvuruda bulunacak adayların merak ettiklerini yayınladığı ilanda açıkladı. Belediye, zabıta memuru alımı için iş tecrübesi şartı aramamaktadır ve 6. kadro derecesi üzerinden memur alımı yapacaktır. Bu işe başlayacak olan zabıta memurları, yüksek maaş avantajına sahip olacaklardır. Zabıta memurları, belediyenin kamu düzenini sağlamasına ve halkın güvenliğini korumasına yardımcı olacaklardır. Bu doğrultuda, trafik denetimi, izinsiz reklam panolarının kaldırılması ve çevre düzenlemesi gibi birçok farklı alanda çalışarak işlerini icra edeceklerdir. 

Sakarya Zabıta Alımı

Sakarya Karasu Belediyesi Zabıta Memuru Başvuru Şartları 

Sakarya Karasu Belediyesi, Genel İdari Hizmetler sınıfına ait zabıta memuru alımlarına hız kesmeden devam etmektedir. İlan duyurusunda kadın ve erkek adayların başvurularının kabul edileceği belirtilmektedir. Başvuru yapacak adayların lisans mezunu olmaları ve belirtilen bölümlerden birini bitirmiş olmaları gerekmektedir. 

Başvuru için gerekli diğer şartlar ise en az “B” sınıfı araç ehliyeti sahibi olmak, 2022 KPSS sınavına girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmaktır. Boy ve kilo sınırları kadın ve erkek adaylar için ayrı şekilde belirlenmiştir. Kadınlar için en az 1.60 metre, erkekler için en az 1.67 metre boy sınırı bulunmaktadır. Kilo sınırı ise adayların boy uzunluğuna göre hesaplanacaktır. Başvuru yapacak adayların 31 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanması da şartlar arasındadır. 

Sakarya Karasu Belediyesi zabıta alımı

Belediye Zabıta Memuru Olmak İçin Hangi Bölümlerden Mezun Olmak Gerekir? 

Başvuru sürecine uygun şekilde ilerleyerek adayların belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Zabıta memuru olarak çalışmak isteyen adaylar, belediyenin ilgili birimleri ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirler. 

Başvuruda bulunacak adayların belirli bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Yönetim Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi mezunları başvuru yapabilirler. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu