Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Sağlık Bakanlığı’na 12.700 Kişi Atanacak 

Deprem bölgesindeki illere, diğer 71 ilin sağlık çalışanları arasından isteğe bağlı yer değişikliği kurasıyla 12.700 kişilik atama yapılacağını duyurdu. Son başvuru 15 Mart!

Sağlık Bakanlığı’na 12.700 kişi atanacak. Sağlık Bakanlığı, deprem bölgesindeki illere hekim, uzman hekim, diş hekimi, eczacı, ebe ve hemşire gibi sağlık çalışanları kontenjanlarında atamalar yapılacağını duyurdu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa gibi deprem bölgesindeki illere, diğer 71 ilin sağlık çalışanları arasından isteğe bağlı yer değişikliği kurasıyla 12.700 kişilik atama yapılacağını duyurdu. 

Son başvuru tarihi yaklaşırken, sağlık çalışanlarının başvurularını hızlı bir şekilde tamamlamaları gerekiyor. İşte başvuru için gerekli olan detaylar… 

Sağlık Bakanlığı'na 12.700 kişi atanacak

Sağlık Çalışanları Ataması Ne Zaman Yapılacak? 

Sağlık Bakanlığı, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilecek olan İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değişikliği Kurası başvurularının Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacağını duyurdu. Başvuruların son tarihi olarak 15 Mart belirlendi. Yapılacak yerleştirmeler ise 30 Mart tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilecek. Sağlık çalışanları, PBS üzerinden başvurularını tamamlamaları ve atama sürecinde yer alabilmek için son tarihleri kaçırmamaları gerekiyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu