Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 40 İtfaiyeci ve 50 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi 40 İtfaiyeci ve 50 Zabıta Memuru Alımı yapacağını son dakika haberi ile duyurdu. Bu alıma ilişkin son başvuru tarihinin ise 28 Nisan 2023 olduğu kararlaştırıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 40 İtfaiyeci ve 50 Zabıta Memuru Alımını ilk defa atanmak üzere  yapacak. İlgili ilanla alakalı belediye; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. ifadelerini kullandı.

Sıra No  

Kadro

Sınıfı Kadro

Derecesi

Sayısı Niteliği Cinsiyeti KPSS

Türü

KPSS

Puanı

1 Zabıta Memuru GİH 9 16 Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Lisans programlarının birinden mezun olup, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak    Erkek P3 En az 70 puan
2 Zabıta Memuru GİH 9 10 Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyal Hizmet Lisans programlarının birinden mezun olup, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,   Kadın P3 En az 70 puan
3 Zabıta Memuru GİH 9 1 Üniversitelerin Arapça Mütercim ve Tercümanlık programından mezun olmak

 

   Erkek P3 En az 70 puan
4 Zabıta Memuru GİH 10 17 Üniversitelerin Mahalli İdareler,  Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Özel Güvenlik ve Koruma, İnsan Kaynakları, Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Gıda Kalitesi ve Sağlık Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Sağlığı, Çevre Temizlik Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

 

Erkek P93 En az 70 puan
5 Zabıta

Memuru

GİH 10 6

 

Üniversitelerin Mahalli İdareler,  Mahalli İdareler (Zabıta),Yerel Yönetimler,  Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Özel Güvenlik ve Koruma, İnsan Kaynakları, Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Gıda Kalitesi ve Sağlık Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Sağlığı, Çevre Temizlik Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

 

 

Kadın

 

P93 En az 70 puan
6 İtfaiye Eri GİH 10 40 Üniversitelerin Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programlarından birinden mezun olup, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Erkek P93 En az 70 puan

Başvuru Şartları Nelerdir?

İlan edilen zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuru yapılacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40. maddesi ile 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk Vatandaşı olmak
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak
 4. Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin kesilmiş olması
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler Nelerdir?

Başvuru esnasında; Adaylar http://www.samsun.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak ıslak imza ile imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri eklemeli.

 1. Adayın hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe
 2. 1 adet Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi
 3. Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-devlet üzerinden alınmış barkodlu mezuniyet belgesi
 4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
 5. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı
 6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı
 7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel fiziksel ve zihinsel bir durumu olmadığına dair beyanı
 8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
 9. Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğrafı

Başvurular Nerede ve Nasıl Gerçekleşecek?

Yapılan açıklamaya göre; 24.04.2023-28.04.2023 tarihleri arasında mesai günlerinde belirtilen belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Sınavın Yeri ve Zamanı

Zabıta Memuru ve İtfaiye eri alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak. Sözlü ve uygulamalı sınavlar 29.05.2023-16.06.2023 tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresinde yapılacak. Sınavlar saat 09.00‘da başlayacak.

Sözlü sınavın;

 1. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
 2. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
 3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
 4. Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuatını kapsayacağı açıklandı.

  Uygulamalı sınava aşıkın yapılan açıklamada;
  Zabıta memuru kadrosu için, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.
  İtfaiye eri kadrosu için, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve fiziksel dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır. ifadeleri yer aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu