Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Merakla Beklenen 45 Bin Öğretmen Kontenjanı Dağılımı Açıklandı! İşte Branşlar için Belirlenen Kadro Sayıları…

Son 20 yılın tek seferde yapılan en büyük ataması olacak 45 bin öğretmen ataması için takvim belli oldu. Atamalar 8 Mayıs Pazartesi Günü Yapılacak!

Merakla beklenen 45 bin öğretmen kontenjanı dağılımı açıklandı!  Milli Eğitim Bakanlığı, son 20 yılın en büyük öğretmen atamasını gerçekleştiriyor! 45 bin öğretmen, Mayıs ayında kadrolara atanacak. Deprem bölgesinde görev yapacak öğretmenler ağırlıklı tercih edilecek. Öğretmen adayları, atama kontenjanları, branş ve kadro dağılımı hakkında bilgi almak için heyecanla bekliyor. Peki, 45 bin öğretmen atama başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak? detaylar haberimizde yer alıyor…

45 Bin Öğretmen Atama Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

45 bin öğretmen atama kontenjanları, branş ve kadro dağılımı ile birlikte atama başvuru tarihleri öğretmen adayları tarafından merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son 20 yılın en büyük ataması hakkında detayları açıkladı. Öncelikle deprem bölgesinde görev yapacak öğretmenler, afet bölgelerindeki ihtiyaçları karşılamak için tercih edilecek.

45 bin öğretmen atama ön başvuruları için belirlenen tarih; 27 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapabilecek. Atamalar ise 8 Mayıs’ta yapılacak.

45 Bin Öğretmen Atama Kontenjan Dağılımı Nasıl?

5 bin öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı, son 20 yılda yapılan en büyük atamalardan biri olacak. Atanacak öğretmenlerin çoğunluğu deprem bölgelerinde görev yapacak ve öncelikli olarak afet bölgelerindeki ihtiyaçları karşılamak için tercih edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan atamalarda, sınıf öğretmenliği alanı en fazla kontenjana sahip olacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama yapılacak 103 alandan en fazla kontenjan ayrılan beş alana ilişkin bilgileri paylaştı. Bunlar sırasıyla sınıf öğretmenliği (7.878 kontenjan), rehberlik alanı (3.604 kontenjan), okul öncesi öğretmenliği (3.269 kontenjan), ilköğretim matematik (2.656 kontenjan) ve din kültürü ve ahlâk bilgisi (2.604 kontenjan) alanları. Başvurular için ise 50 taban puan esas alınacak. Öğretmen adayları tarafından merakla beklenen bu detaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştır.

45 bin atama kontenjan

45 bin atama kontenjan

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu