Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Geçici İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Geçici İşçi Alımı ile ilgili son dakika ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana ilişkin son başvuru tarihinin 17 Mart 2023 olduğu belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Geçici İşçi Alımı ile alakalı yapmış olduğu açıklamada; 1 aşçı, 1 bilgisayar operatörü olmak üzere departman açtığını belirtti. Başvuruların Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılması gerektiğini belirten Tarım ve Orman Bakanlığı; Tokat Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü‘nde istihdam sağlayacağını açıkladı.

Başvurular Ne Şekilde Yapılacak?

Açık iş ilanındaki tarihler 13 Mart – 17 Mart 2023 olarak belirlendi. Bu tarihler arasında; Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurularını gerçekleştiren adaylar sonrasında alım mevcudunun 4(dört) katı olacak şekilde sözlü ve yazılı mülakat için çağrılacak. Adaylar tüm süreçler ile alakalı bilgilere https://arastirma.tarimorman.gov.tr/tokatarastirma adresinden de ulaşabilecek. Bu duyuru haricinde adaylara herhangi bir tebligat da yapılmayacağı, gelen açıklamalar arasındaydı. Adaylar; kura ile belirlenecek olup bu aşama da Noter huzurunda gerçekleşecektir.

Genel Şartlar Nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Geçici İşçi Alımı konusunda gerekli olan şartlar, yayımlanan ilana göre şu şekilde sıralanabilir.

  1. Türk vatandaşı olmak
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak
  3. Başvuru yapacak olan adayın herhangi bir suçtan dolayı kusurlu konumda olmaması
  4. Kamusal haklardan yoksun olmamak
  5. Belirtilen özel şartlar kapsamındaki tüm koşulları karşılıyor olmak
  6. Herhangi bir SGK maaşı almıyor olmak

Adayların belirlenen şartları taşımaları halinde başvuruları, kuraya katılmak üzere kabul edilecek. Tüm süreç, yapılması gerekenler, istenen belge ve nitelikler https://arastirma.tarimorman.gov.tr/tokatarastirma adresinde yer alıyor olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu