Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Türkiye Şeker Fabrikaları 4 Müfettiş Yardımcısı Alacak!

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, 8. kadro derecesinde müfettiş yardımcısı istihdam edecek. İşte detaylar...

Türkiye Şeker Fabrikaları 4 müfettiş yardımcısı ilanına ilişkin merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, 8. kadro derecesinde 4 (dört) müfettiş yardımcısı istihdam etmek üzere giriş sınavı düzenleyecektir. Sınava ilişkin detaylar aşağıda yer almaktadır.

Sınava Giriş Şartları

1.1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 1.2- Aşağıda belirtilen öğrenim dallarından veya Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak:

  • Hukuk,
  • İktisat,
  • İşletme,
  • Maliye,
  • Muhasebe,
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

1.3- ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları’nda aşağıdaki tabloda belirtilen puan türleri başlığı altında belirlenen taban puanı almak:

  • KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür): 70,
  • KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri): 70,
  • KPSS Lisans (İktisadi ve İdari Bilimler Grubu): 70.

Duyuruda belirtilen atama yapılacak kadro sayısının 20 katı kadar aday (adaylar en yüksek puandan sıralanacak olup, son sıradaki aday ile eşit puana sahip olanlar dahil) yazılı sınava katılacaktır.

1.4- Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak). 1.5- Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış, muaf veya erteletmiş olmaları gerekmektedir. 1.6- Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye uygun olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalık veya özrü bulunmamak. 1.7- Daha önce Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı sınavına hiç katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak.

1.8- Müfettişlik karakter ve niteliklerine haiz bulunmak.

Türkiye Şeker Fabrikaları

Alımlara İlişkin Diğer Detaylar

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ilanı düzeltme duyurusu olarak 6 Mart 2023 tarihli ve 32124 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmıştır. İlanın 3. maddesi 2. bendi şöyledir:

“3.2- Giriş sınavının yazılı bölümü, 09.04.2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınavın yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adayların isimleri, sınav yeri, saati ve diğer tüm detaylar TÜRKŞEKER (https://www.turkseker.gov.tr/) internet sitesinde yayınlanacaktır.”

İletişim Bilgileri

Adres: TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Mithatpaşa Caddesi No:14
06100
Yenişehir/ANKARA
Telefon: (312) 458 55 00

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu