Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

DSİ 1273 Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Devlet Su İşleri personel alımı yapıyor. Başvuru sonuçları sorgulama ekranı açıldı.

DSİ 1273 personel alımı yerleştirme sonuçları açıklandı! Sonuçlara ilişkin merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, eksik personel ihtiyacını karşılamak amacıyla farklı alanlarda 1273 sözleşmeli personel alımı yapacağını belirten bir ilan yayımladı. Başvuruların sona ermesiyle birlikte adaylar sonuçlarına elektronik ortamda erişebilecekler. Şu anda sonuçlar bekleniyor ve adaylar sonuçlarına ulaşmak için sabırsızlanıyorlar.

Hangi Kadrolarda Atama Yapılacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü eksik personel ihtiyacını gidermek için aşağıdaki kadrolara aşağıdaki sayılar da atama yapacak.

  • 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 222 Destek Personeli,
  • 221 Büro Personeli,
  • 800 Mühendis,

Değerlendirmelere İlişkin Detaylar

Sözleşmeli personel başvurularının değerlendirmesi, KPSS puanı sırasına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru yapılacaktır. Atamalar sadece KPSS puan sıralaması dikkate alınarak gerçekleştirilecek ve herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvuru Sonuçlarının Açıklandığı Duyuruldu

Başvuru sonuçlarının açıklandığına ilişkin duyuru yayınlandıktan sonra pek çok kişi sorgulama işlemlerini araştırmaya başladı. Sonuçlar; https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden sorgulanabilecek.

DSİ 1273 Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

İstenen Belgeler Ne Zaman Açıklanacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, personel alımı sonuçlarında adı geçen adayların belge teslimi yapmalarını gerektirmektedir. Gerekli belgelerin neler olduğu DSİ tarafından Resmi İnternet adresi üzerinde duyurulacaktır. Adaylar duyuruyu takip ederek istenilen belgeleri hazırlayarak belge teslim işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu