Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı Alımı Yapacak!

Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı Alımı için Son başvuru Tarihi 31 Mart 2023

Fenerbahçe Üniversitesi, öğretim üyesi ve elemanı alımı yapacak. Son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Başvuru yapmak isteyen adaylar, üniversitenin resmi internet sitesinde yayınlanan ilan detaylarını inceleyebilirler. Başvurular, ilan edilen pozisyonlara göre farklılık gösterebilir. Başvuru yapacak adayların, ilan şartlarını ve gerekliliklerini dikkatlice okumaları önerilir. Fenerbahçe Üniversitesi, nitelikli adayların başvurularını bekliyor. 

Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’nün Açıklaması 

Üniversitemiz, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddelerine uygun olarak, aşağıda belirtilen akademik birimlerine öğretim elemanları alımı yapacaktır. 

Başvuru yapacak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları ve ilanımızda belirtilen özel şartları sağlamaları gerekmektedir. 

Başvuru için Gerekli Belgeler 

  1. Başvuru dilekçesi 
  2. YÖK formatında özgeçmiş (yayın listesi, bilimsel yayınlar ve akademik faaliyetler de dahil) 
  3. Lisans, yüksek lisans ve doktora belgeleri (uzmanlık/sanatta yeterlik belgesi dahil) 
  4. Doçentlik belgesi (Doçent ve Profesör kadrosu için) 
  5. YDS veya Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) belgesi 
  6. Yurt dışından alınan diplomalar için onaylı denklik belgesi 
  7. Kimlik kartı fotokopisi 

Başvuru süresi içerisinde bu belgeleri insankaynaklari@fbu.edu.tr e-posta adresine göndereceğim veya şahsen teslim edeceğim. Ayrıca, bilimsel çalışmalarım ve yayınları içeren dosyayı elektronik ortamda ileteceğim veya Profesör kadrosu için 6 adet, Doçent/Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için 4 adet CD/USB ilan süresi içerisinde teslim edilmelidir. 

Kadrolara İlişkin Detaylar 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu