Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

İstanbul Üniversitesi 64 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Alınacak Personeller Arasında; Sağlık Teknikeri, Veteriner Hekim, Eczacı, Laborant ve Çok Daha Fazlası Yer Alıyor!!

İstanbul Üniversitesi 64 Sözleşmeli personel alımı yapacak! İlan kapsamında, üniversitenin çeşitli birimlerinde görev alacak 64 sözleşmeli personel alınacak. Adayların belirtilen nitelikleri karşılaması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların, ilan edilen kadrolar için belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Nitelikleri taşıyan adaylar, başvurularını ilan edilen tarihten itibaren belirtilen süre içinde yapabileceklerdir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yapılan bu personel alımı, üniversitenin hizmet kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Başvuru yapacak adaylar için ilan detayları üniversitenin resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Başvuru için Aranan Şartlar Nelerdir?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yapılan personel alımı başvuruları için adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, sağlık durumu ile ilgili şartları taşımak ve görevini yapmaya engel durumu bulunmamak yer almaktadır.

Ayrıca, başvuru yapacak adayların 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) puanı almış olmaları gerekmektedir. KPSS puanları, başvuru sürecinde değerlendirilecek ve adayların atanacakları kadrolar için belirlenen en az puanı almaları gerekmektedir.

Başvurular, ilan edilen tarihler arasında üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların, ilan detaylarını dikkatlice incelemeleri ve başvuru sürecinde gereken tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları önemlidir.

 

 

Fakülte ve Birime Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

İstanbul Üniversitesi’nin farklı fakülteleri, hastaneleri ve birimleri için çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacak. Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi için 3 temizlik personeli, 1 laborant, 4 röntgen teknisyeni, 6 sağlık teknikeri (tıbbi sekreter), 5 sağlık teknikeri (anestezi teknikeri), 6 sağlık teknikeri, 2 veteriner hekim ve 3 eczacı aranıyor. Mühendislik Fakültesi için 3 destek personeli ve 2 teknisyen, Orman Fakültesi için 2 destek personeli, Diş Hekimliği Fakültesi için 1 büro personeli (muhasebe) ve Eczacılık Fakültesi için 1 büro personeli (muhasebe) alınacak.

Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi için 1 destek personeli (sıhhi tesisat) pozisyonu açıkken, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu için 2 destek personeli (temizlik) aranıyor. Hastaneler Genel Direktörlüğü bünyesinde 1 biyomedikal teknikeri ve 2 bilgisayar programlama teknikeri pozisyonlarına ihtiyaç duyuluyor.

Sağlık Kuruluşları İçin Çevre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi için 1 sağlık teknikeri (tıbbi sekreter) ve 1 destek personeli (bakım ve onarım) alınacak. Açık ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi için ise 1 tekniker (bilgi işlem destek personeli) pozisyonu açıkken, Büyükçekmece Yerleşkesi Koordinatörlüğü için 1 destek personeli (sıhhi tesisat) aranıyor.

Kurumsal İletişim Direktörlüğü için 2 tekniker (bilgi işlem destek personeli) ve Sağlık Kültür ve Spor Başkanlığı için 1 diyetisyen, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri (tıbbi sekreter) aranıyor. Rektörlük için ise 4 büro personeli ve 2 şoför pozisyonları açıktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu