Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 Tane Personel Alacağını Duyurdu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 26 yeni personel alımı yapacak. Başvuruların son tarihi ise 7 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 tane personel alacağını duyurdu! Başvuru için son tarih 7 Nisan 2023. Alımlara ilişkin merak edilen detaylar haberimizde…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığı’ndan Yapılan Açıklama 

Kapadokya Alan Başkanlığı, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 28’inci maddesi uyarınca, iş mevzuatı kapsamında 27 sürekli işçi kadrosuna personel alacak. Alınacak personelin, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ve KPSS puanı aranmaksızın belirleneceği belirtilmiştir. Bu kapsamda, (1) Hukuk Müşaviri, (1) Avukat, (2) İç Denetçi ve (1) Mühendis olmak üzere 8’inci maddenin 3’üncü ve 7’nci fıkralarına göre personel alımı yapılacak. Ayrıca, (1) Avukat, (2) Mühendis, (3) Mimar, (1) Şehir Plancısı, (3) İdari Uzman, (5) Büro Görevlisi, (1) Teknisyen, (2) Destek Personeli ve (4) Koruma ve Güvenlik Görevlisi de 8’inci maddenin 6’ncı fıkrasına göre KPSS taban puanı esas alınarak personeller alınacak. Tüm personel alımları, Kapadokya Alan Başkanlığı sınırları içinde yapılacaktır. 

Adaylarda Aranacak Genel Şartlar 

  • Alınacak personelin genel şartları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (A) bendinde belirtilen alt bentlerde yer alan şartları taşımalarıdır. Ancak (3) numaralı alt bend hariç diğer alt bentlerde belirtilen genel şartların yanı sıra, özel şartlarda belirtilen bölümlerden mezun olmaları da gerekmektedir. 
  • Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için ise diploma veya geçici mezuniyet belgesinin denkliği YÖK tarafından tasdik edilmiş olmalıdır. 
  • Alınacak personelin KPSS taban puanı esas alınarak seçileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda, 2022 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup, lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türlerinden asgari puan almaları gerekmektedir. 
  • Son olarak, tüm unvanlar için (İç Denetçi hariç) son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olma şartı aranmaktadır.  

Giriş Sınavına Başvuru Şekli ve Süresi 

Başvurular 24 Mart 2023 ile 7 Nisan 2023 tarihleri arasında dijital ortamda alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, başvurularını Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Aranan şartlardan herhangi birini sağlamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Sınav Takvimi 

24 Mart 2023 – 07 Mayıs 2023 arasında başvuruların alınması olacaktır. Başvuru sürecinden göreve başlama aşamasına kadar adaylara yönelik tüm bilgilendirmeler ve çağrılar, başvuru sırasında belirtilen e-posta adreslerine ve/veya Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitesinde duyurulacak şekilde yapılacaktır. 

Başvuru sonuçları ile sözlü sınavın tarihi, saati ve yeri, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın www.ktb.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir. Adaylar ayrıca sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden de görüntüleyebileceklerdir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu