Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Sigortacılık Uzman Yardımcılığı Sınavı Son Başvuru Tarihi 19 Mart 2023

Sigortacılık Uzman Yardımcılığı Sınavı sonucuna göre 60 (altmış) Sigortacılık Uzman Yardımcısı unvanında meslek personeli alınacak.

Sigortacılık Uzman Yardımcılığı Sınavı ile alakalı yeni yayımlanan habere göre toplamda 60 Sigortacılık Uzman Yardımcısı unvanına sahip meslek personeli alınacak. Sınav; yazılı ve sözlü olarak 2 aşamada gerçekleşecek. Yazılı aşama tamamlandıktan sonra, mevcut alım yapılacak olan kadronun 20 (yirmi) katı kadar aday sözlü sınav için çağrılacak. İşte diğer detaylar.

Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

Sınava katılma şartları arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS Lisans sınavına girmiş olmak ve başvurulacak alanlar için aşağıda belirtilen mezun olunması gereken lisans programları, KPSS puan türleri ve KPSS taban puanı şartlarını taşımak gibi unsurlar sayılmakta.

Sınav Başvuru Tarihi ve Yeri Nasıl Olacak?

Sınav başvuruları 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 09.00’da başlamıştı. Başvurular; 19 Mart 2023 Pazar günü saat 23.59’da sona erecek. Başvurular e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden gerçekleşecek.

Sınav tarihi ise 08 Nisan 2023 Cumartesi günü olarak belirlendi. Giriş sınavının yazılı aşamasına girmeye hak kazanan adaylar için sınav yeri https://www.seddk.gov.tr duyurulacak ve adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak. Yazılı sınava içerik açıklamalar ise hazırlanan tablo ile duyuruldu.

Sözlü Sınav Aşaması Nasıl Gerçekleşecek?

Sözlü sınav aşamasında adaylar; yazılı sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi konular üzerinden değerlendirilecek. Ayrıca; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı gibi yönlerinden de adayların değerlendirilmesi söz konusu olacak. Sonucunda söz konusu yönler bakımından adaylara ayrı ayrı puan verilmek suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecek.

Sözlü sınav tarihi ve yeri, Kurumun resmi internet sitesinden duyuru yoluyla yapılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu