Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı Er Temin Faaliyeti 31 Mart 2023’te Sona Eriyor

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı Er Temin faaliyetlerine 2 Mart 2023 tarihinde başlamıştı. Buna ilişkin 31 Mart 2023 son temin tarihi olarak gösterildi.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı Er Temini ile alakalı yapılan açıklamada; faaliyetlerin 02 – 31 Mart 2023 (celp ve planlama faaliyetleri nedeniyle 13-14 Mart 2023, 23-24 Mart 2023, 28-29 Mart 2023 tarihleri hariç tutularak) tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) yerleşkesinde icra edileceği duyuruldu.

Duyurular arasında sosyal mesafenin korunması gerektiği ve herhangi bir aksama yaşanmaması için belirtilen saat ve tarihte sınav merkezinde olunması gerektiği ibareleri yer aldı.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Ne Şekilde Gerçekleşecek?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sınav sonrası seçim faaliyetleri öncelikle evrakların kabulü ile başlayacak. Sonrasında fiziki değerlendirme (boy ve kilo ölçümlerinin uygunluk kontrolü) ile devam edecek. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre) sonrasında gelen bir unsur olacak. Daha sonra mülakat yapılacak ve hastane sevk aşaması gerçekleşecek.

Seçim Aşaması Sınavlarında Adaylar Yanlarında Ne Getirmeli?

MSB tarafından seçim aşaması sınavında başvuru kılavuzunda bulunan belgeler ile birlikte adayların sınav yerinde beklemeleri gerektiği belirtildi. Adayların yanında; bir adet dosyanın içinde takılı olarak başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle (dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı yazılmış şekilde) bulunması gerekiyor. Aynı zamanda FYT sınavlarına katılmak için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri de adaylardan istenen bir diğer maddedir. “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” da yine adaylardan istenen belgeler arasında yer alıyor.

Başvuru şartlarının yanı sıra adayların başvuru belgelerini doğru, eksiksiz bir şekilde tamamlamaları ve yanlarında taşımaları da beklenmekte. Bu maddeyi karşılamayan adayların başvuruları iptal edileceği duyuruldu.

Sınav Merkezinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Sınav merkezinde sosyal mesafeli ve bir düzen içerisinde ilerlemeye dikkat edilmesi gerektiği yapılan açıklamaların arasında yer alıyor. Aynı zamanda her türlü kesici ve delici aletin de sınav merkezinde bulundurulması yasak. Bununla birlikte büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar da sınav merkezine alınmayacak. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiği de duyurular arasındadır.

Yapılan resmi duyuru dışında adaylara mail ya da posta yolu ile herhangi bir bilgilendirme yapılmayacak. Buna göre adayların mutlaka sınav belgelerini kontrol etmeleri gerekiyor. İlana dair diğer detaylara ulaşmak için tıklayın. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu