Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

HKK Dış Kaynaktan Pilot Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı Temini Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

HKK Dış Kaynaktan Pilot Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı Teminine ilişkin olarak hazırladığı kılavuzu yayımladı. Böylece ilgili adaylar e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

HKK Dış Kaynaktan Pilot Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı teminine ilişkin tüm detayların içerisinde bulunduğu kılavuzu yayımladı. Buna göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın yapacağı alıma ilişkin tüm detayların https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden takip edilebileceği açıklandı.

Başvuru Kılavuzuna Nereden Ulaşılabilir?

HKK Dış Kaynaktan Pilot Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı temini ile alakalı yayımlanan kılavuza Milli Savunma Bakanlığı’nın ilgili adresinden ulaşılabilmektedir. Bu sayfada hem başvuru ile alakalı yönlendirmeler hem de 2023 Yılı Dış Kaynak Pilot Adayı SB Kılavuzu bulunuyor. Başvurular e-devlet üzerinden TC Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak gerçekleşecektir.

Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir?

HKK Dış Kaynaktan Pilot Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı temini ile alakalı yayımladığı kılavuzda, kimlerin başvuru yapabileceği belirtilmiştir. Bu kılavuza göre;

1- 01 Ocak 2023 tarihi itibarı ile Lisans/Lisansüstü düzeyinde mezunlar için 28 yaşından büyük olmayanlar

2- Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların belirlenen kaynak okul programlarından mezun olanlar

3- Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın belirlenen okullar ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış olanlar başvurularını gerçekleştire

4- Müracaat edecek adaylardan; 2021, 2022 veya 2023 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan İngilizce YDS veya E-YDS sonucunda puanı en az 60 olanlar başvuru yapabilecektir.

5- Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler, başvurabilecektir.

Tüm detaylı bilgiler yayımlanmış olan kılavuzda bulunuyor.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Nerede Gerçekleşecek?

Başvurusu kabul edilen adayların; seçim aşaması faaliyetleri için Ankara’da bulunmaları gerekiyor.

Adaylar Hangi Seçim Aşamalarından Geçecek?

Kılavuzda belirtilen basamaklara göre ilgili adayların seçim aşaması faaliyetleri;

  1. Evrak Kontrol (asıl başvuru),
  2. Fiziki Değerlendirme,
  3. Kişilik Değerlendirme Testi,
  4. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),
  5. Psikomotor Testi,
  6. Mülakat Sınavı,
  7. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri,

8. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması şeklindedir.

Başvuruda bulunan adaylar için gereken tüm bilgiler https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Bu adres ışında herhangi bir posta ya da telefon yoluyla adaylar ile iletişime geçilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu