Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Son Başvuru Tarihi 20 Mart 2023

ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı ile ilgili geniş çaplı bir açıklama yayımladı. Tüm detaylar ve merak edilenler haberimizde.

ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını, yayımlamış olduğu ilan ile duyurdu. Bu alıma ilişkin ise; Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2. maddesinin (b) fıkrası uyarınca, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle istihdam edilmek üzere toplam (156) sözleşmeli personel alınacaktır. ifadeleri kullanıldı. Özellikle yazılı veya sözlü sınav gerekliliğinin olmaması pek çok kişinin alımla alakalı çok daha fazla detayı merak etmesinin nedeni oldu. İşte merak edilen tüm detaylar haberimizde.

Hangi Alanlarda Alım Gerçekleşecek?

İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak şartı ile pek çok farklı departman alım yapacak. Açıklananlara göre;

  • 20 Büro Personeli
  • 35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • 3 Tekniker
  • 10 Teknisyen
  • 5 Destek Personeli (Şoför)
  • 5 Destek Personeli (Yemek Hizmetleri)
  • 55 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri)
  • 21 Basit Bakım + Temizlik Hizmetleri Personeli alımı yapılacak. Gereklilik ve niteliklerle alakalı tablolar da yine açıklanan tablo içerisinde yer aldı.

Başvurularda Neler Gerekli?

ODTÜ 156 Sözleşmeli Personel Alımı ile alakalı hazırlanan listedeki belgelerin tesliminin zorunlu olduğu bildirilmiştir. Bu belgeler;

1. Nüfus cüzdanı fotokopisi

2. Diplomanın okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi

3. 2022 yılı KPSS sonuç belgesi

4. Askerlik Durum Belgesi(Erkek adaylar için)

5. Adli Sicil Kaydı

6. İlgili departmanlar için Ustalık ya da Kalfalık belgesi

7. e-devlet kapısı üzerinden tüm hizmet bilgilerini içerir (4A, 4B ve 4C Tescil) barkodlu “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/İşyeri Unvan Listesi”

8. Tecrübeye ilişkin olarak SGK dökümünden farklı olarak, başka kurumlardan alınmış ustalık belgesi

9. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuranlar için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı

Başvuru yapmak isteyen adayların; http://pdb.metu.edu.tr adresinde bulunacak olan dilekçeyi doldurup tüm belgeleri ODTÜ Evrak ve Arşiv Müdürlüğüne elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırabilirler. Başvurular, 20/03/2023 Pazartesi günü 17:30 mesai bitiminde sona eriyor.

Başvuru Adresi: Orta Doğu Teknik Üniversitesi/Evrak ve Arşiv Müdürlüğü– Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Çankaya/Ankara

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu