Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Türk Alman Üniversitesi 36 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu

Türk Alman Üniversitesi 36 Sözleşmeli Personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan duyuruda son başvuru tarihinin 20 Mart 2023 olduğu belirtildi.

Türk Alman Üniversitesi 36 Sözleşmeli Personel alımına ilişkin şu ifadeleri kullandı;

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2022 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

İlana ilişkin alınacak olan personelin hangi nitelikte olduğu, gereklilikleri ve başvuru koşulları da ilanda açıkça belirtildi. Peki hangi departmana, kaç kişi alınacak? İşte tüm detaylar haberimizde.

İlana İlişkin Genel ve Özel Şartlar Neler?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartlarını tamamen taşıyor olmak.

2- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonunda olumlu bir izlenim bulundurmak.

3. Herhangi bir SGK emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek fiziksel ve zihinsel olarak engel bir durumda bulunmamak.

5. Erkek adaylar için askerlikle herhangi bi ilişiğin bulunmaması.

6. Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

7. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

Başvurular Ne Zaman ve Nereye Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar; www.pdb.tau.edu.tr adresinden başvuru yapabilirler. Bu sitenen alınacak olan başvuru formu ve istenen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığı’na doğrudan müracaat yapabilirler. Peki başvuru esnasında hangi belgeler isteniyor?

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler Neler?

Türk Alman Üniversitesi 36 Sözleşmeli Personel alımına ilişkin olarak istenen belgeler, ilanla alakalı web sitede şu şekilde belirtilmiştir;

  • Başvuru Formu (www.tau.edu.tr adresinde temin edilebilir)
  • Diploma Fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi.
  • KPSS (B) grubu puanını gösteren belge fotokopisi.
  • Tecrübe belgesi
  • Adli Sicil Kaydı
  • Askerlik Durum Belgesi
  • 1 Tane Fotoğraf
    İstenen belgeler hatasız ve eksiksiz olacak şekilde adayın yanında teslim edilmek üzere bulunmalıdır. Bu ilan dışında herhangi bir bilgilendirme mail ya da postası adaylara gönderilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu