Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel Kadrosunu Açıkladı

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel alımı yapacağını web sitelerinden yapmış olduğu ilanda duyurdu. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde adaylardan alım yapılacak olan ilana son başvuru tarihinin ise 21 Mart 2023 olduğu belirtildi.

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel alımı ile alakalı detayları belirledi. İlanın resmi gazetede yayımlanmasının ardından pek çok detay merak edilmeye başladı. İşte lise, ön lisans ve lisans düzeyinde alımların gerçekleşeceği 81 kişilik sözlemeli personel kadrosuna dair tüm detaylar…

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel Kadrosu Kontenjanları

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel kadrosunun kontenjanları belirlenen başlıklar arasında yer aldı. Belirtilen verilere göre; lise mezuniyeti şartı ile 10 (on) destek personeli, ön lisans mezuniyeti şartı ile 20 (yirmi) sağlık teknikeri, lisans mezuniyeti şartı ile de 1 çocuk gelişimci ve 50 hemşire alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre başvuru yapmak isteyen adaylar https://www.ege.edu.tr sayfasından doğrudan başvuru yapabilecekler. Şahsen ya da mail, posta gibi yollarla yapılan başvuruların geçersiz sayılacağı da yapılan açıklamalar içerisinde yer aldı.

KPSS Puanı İşe Alımda Etkili Olacak Mı?

KPSS puanı, sözleşmeli personel alımında etkili olan unsurlar içerisinde bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre adayların 2022/KPSS Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünde minimum 50 puanlık bir başarı elde etmeleri gerekiyor.

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Şartlar Nelerdir?

Ege Üniversitesi 81 Sözleşmeli Personel alımında aranan niteliklerin en başında Türk vatandaşı olmak geliyor. Erkek adaylar için askerlikle alakalı herhangi engel teşkil edecek bir durumda bulunmamak, kanunen suç sayılan hiçbir sicil kaydının bulunmaması ve hem zihnen hem de fiziksel olarak görevi yapabilecek herhangi bir rahatsızlık olmadığının belirtilmesi başvuru yapacak adaylarda aranan şartlardan.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Son başvuru tarihi 20 Mart 2023 olarak belirlendi. Adaylar 6 Mart 2023 itibari ile başvurularını göndermeye başladı. Sadece elektronik ortamdaki başvuruların kayda geçeceği bilgisi unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu