Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

TSK İç ve Dış Kaynaktan Subay Adayı Temini Mülakat Tarihini Açıkladı

TSK iç ve dış kaynaktan gelen Subay Adayı mülakatlarının tarihini açıkladı. 26-27 Aralık 2022 tarihleri arasında ikinci seçim aşamalarını tamamlayan MSB; mülakatlar için 14 - 17 Mart tarihlerini gösterdi.

TSK iç ve dış kaynaktan subay temini mülakatlarına ilişkin resmi açıklamayı gerçekleştirdi. 1. Kuvvet Komutanlarına iç ve dış kaynaktan hukuk sınıfı muvazzaf subay adayı temini noktasındaki aşamaların sonuncusu 26-27 Aralık 2022 tarihinde sonuçlanmıştı. Bu tarihler ikinci seçim aşamasının gerçekleştiği zamanlardı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne alınacak yeni subay adaylarının mülakat tarihleri ise 14-17 Mart 2023 olarak belirlendi. Tarihlere ek olarak belirtilen diğer detaylar da Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yayınlandı.

Mülakat Nerede Gerçekleşecek?

Web sitesinden yapılan resmi açıklamaya göre TSK iç ve dış kaynaktan subay adayı temini mülakatı MSB Personel Temin Daire Başkanlığı‘nda gerçekleşecek. Adayların sorgulama sayfasında yer alan bilgilere göre; belirtilen tarih ve saatte daire başkanlığında olmaları gerekmektedir.

Kaç Aday Mülakata Girecek?

Aralık ayının sonunda yapılan ikinci seçim aşamasında başarılı olan adaylar yazılı sınav notları baz alınarak sıralandı. İç ve dış kaynak kontenjanının 6 katı olarak belirlenen mevcut ile adaylar, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan mülakata katılmaya hak kazandı.

Yapılacak olan mülakatlar sırasında cep telefonu ile sınav yerine giriş sağlanmayacağı da belirtildi. Web sitesinde yayınlanan haber dışında da posta ya da telefon yoluyla hiçbir adaya bilgilendirme sağlanmayacağı açıklanan detaylar arasında yer aldı.

Kuvvet Komutanlıklarına Göre Taban Puanlar Nasıl?

Her komutanlığın kendi içerisindeki taban puanı farklı olarak belirlendi. Açıklanan bu puan tablosuna göre;

  • K.K Hukuk tercihinin taban puanı 60
  • Dz.K. Hukuk tercihinin taban puanı 78
  • Hv.K. Hukuk tercihinin taban puanı 77 olarak belirtildi.

Mülakat Tarihleri Nereden Öğrenilir?

TSK iç ve dış kaynaktan subay alımı teminine ilişkin mülakat tarihleri yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 14-17 Mart 2023 olarak belirtilmişti. Adaylar kendi başvuru tarih ve saatlerini öğrenmek için MSB Personel Temin Daire Başkanlığı’na ait sorgulama ekranından gerekli bilgilere erişim sağlayabilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu