Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı’na Memur Alımı Yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı'na Memur Alımına ilişkin yapılan açıklamada başvuru tarihlerinin 13-24 Mart 2023 olduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı’na Memur Alımı konusuna ilişkin yayınlamış olduğu açıklamada pek çok detay göze çarptı. Memur temini ile alakalı başvurular; 13 Mart 2023 ilk başvuru tarihi olmak üzere, 24 Mart 2023’e kadar devam edecek.

Başvuru Kabul Edilen Adaylarda Süreç Nasıl İşleyecek?

Başvuru kabul edilen adayların belirlenmiş olduğu bildirildi. Buna göre başvurusu kabul edilen adaylar; belirlenen kadro sayısının 10 katı mevcut olacak şekilde sınava tabi tutulacak. KPSS puanları baz alınarak oluşturulan bu tablonun son sırasında yer alan adayla aynı puana sahip olan adaylar sözlü mülakat için görüşmeye çağrılacak.  Adayların; sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Daire Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde (Emniyet Mahallesi, Celal Bayar Blv. 77-A, 06560 Yenimahalle / ANKARA ) hazır bulunmaları gerekecek, aksi halde sınavları geçersiz sayılacak.

Adayların Sınav Esnasında Yanında Olması Gerekenler Nelerdir?

Yoğun talebin gösterildiği Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı’na Memur alımına ilişkin olarak başvurusu kabul edilen adayların girecekleri sınavda yanlarında cep telefonu getirmelerinin yasak olduğu bildirildi. Sadece cep telefonu da değil; aynı zamanda akıllı saat, fotoğraf makinesi gibi ses ve görüntü kaydedici hiçbir cihaz, sınav merkezine alınmıyor. Sınava girerken öncesinde Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri aslı ve fotokopileri ile birlikte yanında getirmeleri gereken adaylara; asıl belgeleri geri verilecek.

Adaylara başka herhangi bir posta ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılmayacağı da yayınlanan ilanda belirtilenler arasında. Bu ilana ilişkin tüm bilgiler Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi web sitesinde bulunuyor.

Taban Puanlar Nasıl?

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı’na Memur Alımı noktasında yayınlanmış olan kılavuzda tüm detaylar belirtilmiştir.

Başvuru Sonuçları Nerede Açıklanacak?

Başvuru sonuçlarının https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacağı belirtilenler arasında yer aldı. Adaylar E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sona sol kısımda bulunan tercihlerim sekmesinden başvuru takibini yapabilirler.

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlığı’na Memur Alımı ilanına son başvuru tarihinin ise 24 Mart 2023 olarak belirlendiğini söylemiştik.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu