Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

İŞKUR Yeni İş İmkanı! İlkokul, Lise, Lisans Mezunları Dikkat! KPSS Şartsız 27 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, ilkokul, lise ve lisans mezunları için yeni bir iş fırsatı duyurdu.

İŞKUR Yeni İş İmkanı! İlkokul, Lise, Lisans Mezunları Dikkat! KPSS Şartsız 27 Bin Personel Alımı Yapılacak! Alımlara ilişkin merak edilenler haberimizde yer alıyor.

İŞKUR geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda, KPSS şartı aranmaksızın 27.000’den fazla personel alınacağını belirtti. Bu haber, aktif olarak iş arayan birçok vatandaşın ilgisini çekti. İş bulmanın giderek zorlaştığı son yıllarda bu gibi duyurular büyük önem taşıyor. Personel alımları her zaman gündemde olan bir konudur ve İŞKUR, Türkiye’deki iş fırsatları konusunda en güvenilir kaynaklardan biridir. İŞKUR tarafından yapılan son duyuru, iş bulmakta zorlanan birçok vatandaşa umut oldu.

İŞKUR Yeni İlanları

İŞKUR, iş arayan vatandaşların merakla beklediği yeni iş ilanlarını yayınladı. Müjdeli haber ise Mart ayından itibaren KPSS şartı aranmaksızın 27.000’den fazla personel alımı yapılacak olması. Lisans mezuniyeti gerektirmeyen pozisyonlar tek tek açıklandı ve her pozisyon için başvuru şartları belirtildi. İŞKUR tarafından yayınlanan son ilanlar kapsamında çeşitli alanlarda 27.395 personel alımı yapılacağı vurgulandı. Lisans mezuniyeti gerektirmeyen işler arasında şunlar bulunur:

 • Beden İşçisi
 • Temizlik Görevlisi
 • Garson
 • Kasiyer

Bu pozisyonlar için kontenjanlar şu şekildedir: 21.303 Beden İşçisi, 3.378 Temizlik Görevlisi, 1.886 Garson ve 828 Kasiyer.

İşkur Personel Alımı Şartları

İŞKUR, kurum aracılığıyla yayımladığı iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için yeni personel alım koşullarını açıkladı. Başvuru süreci genel ve özel olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Özel başvuru şartları firmaya göre değişmekle birlikte İŞKUR tarafından belirlenen ve başvuru sahiplerinin karşılaması gereken bazı genel şartlar bulunuyor. Bunlar:

 • Adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Adayların yabancı okullardan mezun olanların eğitimlerinin Türkiye’de tanınması için denklik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
 • Adayların en az 18 yaşında olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları veya mahrumiyet cezası almamış olmaları gerekmektedir.
 • Adayların alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde bağımlılığı geçmişi bulunmaması gerekir.
 • Terör örgütleri veya bunların yasal veya yasadışı uzantıları tarafından düzenlenen yürüyüş ve mitinglere katılmamış, desteklememiş ve katılmamış olması gerekmektedir.
 • İlan edilen pozisyona bağlı olarak adayların ilkokul, lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olması gerekmektedir.
 • Adayların vardiyalı çalışmaya uygun olmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu