Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı Alım İlanı Yayınladı!

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı alım ilanı için son başvuru tarihi 31 Mart 2023

İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi ve elemanı alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre kadrolara başvurmak için son başvuru tarihi 31 Mart 2023! İşte detaylar…

İstanbul Kültür Üniversitesi Tarafından Yapılan Açıklama

Üniversitemiz, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen koşulları sağlayan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşıyan kişileri, devamlı statüde istihdam edilecek Öğretim Üyesi olarak alacaktır.

Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gün olarak belirlenmiştir. Başvurular, şahsen veya posta yoluyla Üniversitemiz Rektörlüğü’ne yapılabilir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, internet üzerinden elektronik posta yoluyla yapılan başvurular da kabul edilmeyecektir.

Kadro Detayları

Başvuru için Genel Şartlar

Başvuran adayların uygun nitelikleri taşıması şartıyla, Üniversitemiz akademik birimlerinde çalışmak üzere Öğretim Üyesi olarak istihdam edilecektir. Bu bağlamda, başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir:

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartlara sahip olmak,
  2. Herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmamak,
  3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
  4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak,
  5. Eğitim dili İngilizce olan programlara başvurularda, başvuracak adayların Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamaları gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesi, ilgili kanun, yönetmelik ve yönergelerde belirtilen koşullar çerçevesinde yapılacaktır. Başvuru süresi, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün olarak belirlenmiştir. Başvuruların, şahsen veya posta yoluyla Üniversitemiz Rektörlüğü’ne yapılması gerekmektedir. Internet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu