Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

MSB Kara Kuvvetleri Bakanlığı 2023/2 Dönem Sözleşmeli Er Temini Detayları Açıklandı

MSB Kara Kuvvetleri Bakanlığı 2023/2 Dönem Sözleşmeli Er Temini sonuçları resmi olarak açıklandı. Açıklamalara göre 22 Mart - 07 Nisan 2023 tüm faaliyetler gerçekleştirilecek.

MSB Kara Kuvvetleri Bakanlığı 2023/2 Dönem Sözleşmeli Er Temini MSB Personel Temin Daire Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde 22 Mart 2023 – 7 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yapılan açıklamaya göre, özellikle yoğunluk ve aksilik yaşanmaması için belirtilen tarih ve saatte sınav merkezinde bulunulması gerektiği açıklandı.

Seçim Aşamaları Nasıl Gerçekleşecek?

Yapılan açıklamaya göre seçim aşamaları;

a.Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve hedef koşusu (400 metre)

d. Mülakat

e. Hastane sevk aşamalarından oluşuyor.

Adayların sınav merkezine, tüm belgeler eksiksiz şekilde tamamlanmış olarak gelmelidir.

Adayların Seçim Aşaması Sınavlarına Gelirken;

    a. Bir adet dosyanın içinde takılı olarak başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri getirmeleri gerekir. (Sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak)
    b. FYT sınavlarına katılmak için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri getirmeleri gerekir.
    c. Tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu’nu” getirmeleri gerekir.
Yapılan duyuru dışında herhangi bir mail ya da posta, adaya gönderilmeyecektir. Sonrasında başvuru sonuçları e-devlet şifresi ile birlikte ilgili linkten öğrenilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu