Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Sakarya Karasu Belediyesi 6 Zabıta Memuru Alacak! Son Başvuru Tarihi 14 Nisan 2023

Sakarya Karasu Belediyesi 6 Zabıta Memuru Alımı yapacak. İlgili ilana son başvuru tarihinin 14 Nisan 2023 olduğu açıklandı.

Sakarya Karasu Belediyesi 6 Zabıta Memuru alımına ilişkin yapılan açıklamada;

Karasu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. ifadeleri kullanıldı. Peki başvurular nasıl yapılacak, hangi şartlar önemli, KPSS zorunluluğu var mı? Tüm bu sorular ve cevapları haberimizde.

Hangi Şartları Taşıyor Olmak Gerekli?

Sakarya Karasu Belediyesi 6 Zabıta Memuru alımına ilişkin genel şartlar içerisinde; Türk vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerliğin engel olacağı bir durum içerisinde bulunmamak, kamu haklarından mahrum konumda olmamak, görevini devamlı yapabilecek zihni ve fiziki hiçbir sorun olmaması, ilana ilişkin olarak başvuru şartlarını taşıyor olmak yer almaktadır. Aynı zamanda tabloda da belirtilen KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almak gerekiyor.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler Hangileridir?

Başvuru esnasında istenen belgeler, yapılan resmi açıklamada belirtilmiştir. Bu açıklamaya göre;

  • http://www.karasu.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda indirilip, imzalanan başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı aslı veye onaylanmak üzere alınan fotokopisi
  • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
  • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
  • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
  • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı
  • Askerlikle ilgili herhangi bir ilişiği olmadığına dair beyanı
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel fiziksel ya da zihinsel bir durumun olmadığının kanıtı.

    Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Sakarya Karasu Belediyesi 6 Zabıta Memuru Alımına ilişkin başvurular 3 Nisan 2023 tarihinde başlayacak olup 14 Nisan 2023 tarihinde sona erecek. Bu tarihler arasında ilana başvuru yapmak isteyen adaylar; http://www.karasu.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda indirilip, imzalanarak başvuru formu ve belirttiğimiz belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Karasu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, İncilli Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi No:11 Karasu Belediyesi Karasu/SAKARYA adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvurularını yapabilirler.

Mail ya da posta yolu ile başvuruların kabul edilmeyeceği de gelen bilgiler arasında bulunuyor. İlana dair tam metin için tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu