Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

TÜBİTAK 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen Alımı Yapacak

TÜBİTAK 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen Alımı ile alakalı yaptığı açıklamada son başvuru tarihi 20 Mart 2023 olarak belirlendi.

TÜBİTAK 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen Alımı ile ilgili yaptığı açıklamada; tüm unvan, statü ve şartları açıkça belirtti. Bu ilana göre Gebze’de istihdam edilmek üzere; 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen kadrolarına alım yapılacak. Alımlar ise https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden gerçekleşecek.

Makine Alanında Yapılacak Alım Şartları Nelerdir?

İstanbul/Kocaeli (Gebze)’de istihdam edilmek üzere Makine alanında yapılacak olan alımlarda; Mekatronik, Makine, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillendirme ve Tesviye bölümlerinden mezuniyet şartı bulunuyor.

Yayımlanan ilana göre TÜBİTAK 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen Alımı ile ilgili başvuru yapacak aday seçiminde aşağıdaki konular konusundaki yetkinlikler önem arz edecek.

-AR-GE amaçlı olarak inşaat projelerinde görev almış olmak

-Mekanik tesisatlarına ait proje ve Teknik Şartname hazırlama konusunda deneyimli olmak

-Keşif, metraj, yaklaşık maliyet ve hak ediş hazırlama konularında tecrübe sahibi olmak

-MS Ofis ve Autocad programlarını iyi derecede bilmek ve kullanabilmek

-Uygulama alanlarında şantiye tecrübesine sahip olmak

-Mekanik bakım, Hidrolik, Pnömatik ve Sıhhi tesisatların yapılması ve kontrol edilmesi konusunda tecrübe sahibi olmak.

İnşaat Alanında Yapılacak Alım Şartları Nelerdir?

TÜBİTAK 6 Diğer Tekniker ve Teknisyen Alımı konusunun bir diğer alanı da İnşaat olarak belirlendi. Buna göre; İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi veya Altyapı önlisans programlarından mezun adaylar tercih edilecek. Şartlar arasında;

1) T.C. Vatandaşı olmak

2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) 35 yaşından küçük olmak.

4) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

5) Alanında en az 2 yıl mesleki tecrübeye sahibi olmak.

6) Kocaeli veya İstanbul il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak yer alıyor.

Elektrik Alanında Yapılacak Alım Şartları Nelerdir?

Elektrik alanında yapılacak olan alımlar için mezun olunması beklenen bölümler ilanda şu şekilde sıralanmıştır;

T.C. Vatandaşı olmak, Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, 35 yaşından küçük olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, alanında en az 2 yıl mesleki tecrübeye sahibi olmak, Kocaeli veya İstanbul il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak başvuru şartları arasında yer alıyor.

Aynı zamanda; AR-GE amaçlı inşaat projelerinde görev almış olmak, Mekanik tesisatlarına ait proje ve Teknik Şartname hazırlama konusunda tecrübeli olmak, Keşif, metraj, yaklaşık maliyet ve hak ediş hazırlama konularında tecrübeli olmak, MS Ofis ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilmek, uygulama alanlarında şantiye tecrübesine sahip olmak, Mekanik bakım, Hidrolik, Pnömatik ve Sıhhi tesisatların yapılması ve kontrol edilmesi konusunda tecrübe sahibi olmak da yine diğer alımlarda olduğu gibi Elektrik alanında yapılacak olan alımlarda adayın tercih edilebilirliğini yükseltecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu