Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Süleyman Demirel Üniversitesi 311 Sözleşmeli Personel Alacak! Son Başvuru 30 Mart 2023

Süleyman Demirel Üniversitesi 311 Sözleşmeli Personel alımı yapacağını Resmi Gazete'de yayımladığı ilan ile duyurdu. İşte tüm detaylar.

Süleyman Demirel Üniversitesi 311 Sözleşmeli Personel alacağını web sitesi üzerinden duyurdu. Bu ilana ilişkin Üniversitemiz Üniversite Hastanesi Başmüdürlüğünde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere, 28.06.1978 tarih ve 16330 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre, aşağıda belirtilen unvanlarda (Eczacı pozisyonu hariç) 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 311 adet sözleşmeli personel alınacaktır. ifadelerini kullanan üniversitede, ilgili tüm alımlara ilişkin detaylar, niteliklerine ve şartlarına göre hazırlanan tablo ile duyuruldu.

İlana İlişkin Genel Şartlar Nelerdir?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen tüm şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir SGK’dan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.

4- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış durumda olmak.

Şartları taşıdığını düşünen adaylar başvurularını gerçekleştirebilir. Peki başvurular ne zaman ve nereye olacak?

Başvuruların Şekli Yeri ve Zamanı Nasıl Olacak?

1- Müracaatlar, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 inci günü saat 23:59’a kadar https://ikbasvuru.sdu.edu.tr web sayfasından online başvuru şeklinde yapılacak. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar/başvurular kabul edilmeyeceği açıklanan detaylar arasında.

2- Adaylar öncelikle https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer alan online başvuru sistemine kayıt olduktan sonra Sözleşmeli Personel Alımı İlanı için başvuru işlemlerini başlatacak. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip ve istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında online başvurularını tamamlamış olacaklar.

3- Başvuru sistemi öğrenim bilgilerini ilgili web servisler aracılığı ile otomatik çekmektedir. Öğrenim bilgisi otomatik çekilmeyen adayların başvuru sistemine onaylı öğrenim belgesi ve transkriptlerini (lisans, önlisans) “Kişisel-Eğitim Bölümü-Eğitim Bilgisi Ekleme” butonundan manuel olarak yüklemesi gerekmektedir. KPSS P94 puanı ile alım yapılacak unvanlara başvuran adayların ortaöğretim belgesinin onaylı suretini “Kişisel-Eğitim Bölümü-Eğitim Bilgisi Ekleme” butonundan manuel olarak yükleyecek.

4- Yurt dışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylı denklik belgesinin Başvuru sisteminin “Kişisel-Deneyim Bilgilerim” bölümüne yüklenmesi gerekmekte.

5- Adayların sadece tek bir unvan için başvuru yapmaları gerekiyor. Birden fazla unvan için başvuru yapıldığı takdirde ilk başvurusu geçerli olacak.

6- https://ikbasvuru.sdu.edu.tr sistemine kayıt ve başvuru yapılması hakkındaki öğretici videolar https://www.youtube.com/watch?v=zBSszCcjVLg ve https://www.youtube.com/watch?v=hf70Qp2W3RA adreslerinden izlenebilecektir.

7- Adaylar tarafından çevrimiçi (online) başvuru sisteminde istenen bilgiler tam ve eksiksiz doldurulduğunda “Başvuru Yap” butonuna tıklandıktan sonra sistem tarafından başvuru takip numarası oluşturulacak.

İlan edilen tüm pozisyonlardan, ilgili mevcut adedinin 3 katı olacak şekilde yedek aday belirlenecek. İlana dair tüm detaylar ise https://w3.sdu.edu.tr/ adresinden takip edilebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu