Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Türkiye Kızılay Derneği B Ehliyetli Personel Alımı Yapacak!

Türkiye Kızılay Derneği B ehliyetli personel alımı yapacağını ve başvuruların başladığını duyurdu. İlk başvuru tarihi 8 Mart 

Türkiye Kızılay Derneği B ehliyetli personel alımı yapacak. Türkiye Kızılay Derneği Ankara birimi, B ehliyetli adaylar için personel alımı sürecini başlattı. Alınacak personel pozisyonu, Dış Paydaşlarla İlişkiler Uzmanı olarak belirlendi. İş ilanı kapsamında, başvuru şartları ve tüm detayları haberimizde yer alıyor. 

Başvuru için Aranan Şartlar 

Türkiye Kızılay Derneği Ankara birimi, B ehliyetli adaylar için aradığı şartları şu şekilde belirledi. İlana yalnızca şartları yerine getiren kişiler başvuruda bulunabilecek. 

Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi gibi İİBF bölümleri başta olmak üzere lisans mezunu adaylar, insani yardım ve kalkınma sektöründe faaliyet gösteren bir kurumda iş tecrübesi, staj veya gönüllü çalışma deneyimi sahibi olmalıdır. İlgili alanda en az 1-2 yıl profesyonel veya gönüllü deneyimleri bulunan adaylar tercih edilecektir. Ayrıca, en az 3 yıl ilgili alanda deneyimi olanlar tercih sebebi olacaktır. 

İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip olan adaylar arasından tercihen Fransızca, Çince ve/veya Arapça dillerinden en az birini okuma, konuşma ve yazma becerisine sahip olanlar öncelikli olacaktır. Adayların insani diplomasi-insani yardım ve kalkınma sektör bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Uluslararası ilişkiler, özellikle BM, AB, DB, kalkınma bankaları gibi uluslararası örgütler hakkında bilgi sahibi olmaları tercih sebebidir. 

Adayların iyi düzeyde MS Office programlarına hakim olmaları gerekmektedir. Ayrıca, zaman yönetimi becerileri gelişmiş, stresli süreçleri yönetebilen, insan ilişkilerinde başarılı ve sonuç odaklı olmaları beklenmektedir. Planlama, organizasyon ve gözlem yetenekleri gelişmiş, farklı konular ve aktörler arasında bağlantıları kurabilen adaylar tercih sebebidir. 

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 1 yıl tecilli olmaları gerekmektedir. Seyahat engeli bulunmayan ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olan adayların aktif araç kullanabilme becerileri de önemlidir. 

Kızılay

Personel Alım Başvuru İşlemleri 

Türk Kızılayı tarafından duyurulan yeni personel alımı için başvurular, Türk Kızılay Derneği internet sitesi üzerinde online başvuru ekranı aracılığıyla hemen yapılabilir. Başvurular, 8 Mart 2023 tarihi itibarıyla başlamış durumdadır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu